8. Sınıf İnkılap Tarihi Kitabı Bir-Yay Yayınevi Sayfa 24-25 Cevapları


İnkilap Tarihi Öğretmeni

8. Sınıf İnkılap Tarihi Kitabı Bir-Yay Yayınevi Mustafa Kemal’in Fikir Hayatını Etkileyen Olaylar ve Kişiler Cevapları Sayfa 24, 25


Mustafa Kemal’in Fikir Hayatını Etkileyen Olaylar ve Kişiler Cevapları


8. Sınıf İnkılap Tarihi Kitabı Bir-Yay Yayınevi Sayfa 24-25 Cevapları

Soru : Mustafa Kemal’in düşüncelerini etkileyen yerli ve yabancı fikir adamlarını araştırınız. Edindiğiniz bilgileri sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız. 


Cevap :
Mustafa Kemal’ in düşüncelerini etkileyen yerli ve yabancı fikir adamları ;Jean-Jacques Rousseau, Montesquieu Voltaire Ziya Gökalp, Ömer Naci, Namık Kemal ve tarih öğretmeni Tevfik Bey’den ve şair Tevfik Fikret’tir.
Mustafa Kemal Atatürk gerek okul dönemlerinde gerekse daha sonraki hayatında düşünürlerin kitaplarını okur ve kitap okumaya çok önem vererek düşüncelerini geliştirirdi. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

8. Sınıf İnkılap Tarihi Kitabı Bir-Yay Yayınevi Sayfa 24-25 Cevapları

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Mustafa Kemal Atatürk'ün fikir ve düşünceleri ne değiştiren ve fikir düşüncelerine yenilikler katan birçok ünlü ismi yukarıda vermiş Oğuz bulut konudaki bilgilerle yakın bir şekilde öğrenerek defterimize ödevimizi eksiksiz ve tam bir şekilde geçirdik. Yalnız bu kitabımızda değil tüm kitaplarımızdaki bilgileri ve ödevleri yapmak için muhakkak sayfanızı ziyaret ediyorum. Sizleri sınıf arkadaşlarıma ve akrabalarıma tavsiye ediyorum. Çünkü vermiş olduğunuz cevaplar hem güzel hem de okunaklı hem de anlaşılır biçimde olduğu için ödevlerimi yaparken rahat ve hızlı bir şekilde yapmanın zevkine var diyorum.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!