8. Sınıf İnkılap Tarihi Kitabı Sayfa 56-57 Cevapları Dersdestek Yayıncılık


İnkilap Tarihi Öğretmeni

8. Sınıf İnkılap Tarihi Dersdestek Yayıncılık Kitabı Mustafa Kemal’in Ülkenin Durumuna Bakışı ve Kararı Cevapları Sayfa 56, 57


Mustafa Kemal’in Ülkenin Durumuna Bakışı ve Kararı Cevapları


8. Sınıf İnkılap Tarihi Dersdestek Yayıncılık Kitabı Sayfa 56-57


Soru : Mustafa Kemal “Geldikleri gibi giderler!” sözünü neye ve hangi güce güvenerek söylemiş olabilir?


Kısa Cevap : “Mustafa Kemal “Geldikleri gibi giderler!” sözünü neye ve hangi güce güvenerek söylemiş olabilir?” ile ilgili kısa cevabı için tıklayınız. 

Uzun Cevap :

Mustafa Kemal Atatürk kendisi de milli mücadele zamanlarını görmüş  ve bunun uğrunda mücadeleler vermiş bir askerdir. Kendinde ve halkında olan özgürlük aşkının farkındadır.

Yapılan fedakarlıkları ve halkın özgürlük için neler yapabileceğini halktan biri olarak fark etmiştir. Türk Milleti’nin gücünden, kararlılığından, inancından ve azminden , vatanı ve imanı için her şeye göğüs germelerine güvenerek söylemiş olabilir.


8. Sınıf İnkılap Tarihi Dersdestek Yayıncılık Kitabı Sayfa 57 Cevapları


Soru : Mustafa Kemal’in 9. Ordu müfettişliğine atandıktan sonra kendisini kafesi açılmış bir kuş gibi hissetmesinin nedenleri neler olabilir?


Kısa Cevap : “Mustafa Kemal’in 9. Ordu müfettişliğine atandıktan sonra kendisini kafesi açılmış bir kuş gibi hissetmesinin nedenleri neler olabilir?” ile ilgili kısa cevabı için tıklayınız.

Uzun Cevap :

Mustafa Kemal idealist ve ileri görüşü olan bir kimseydi. Milli Mücadele ve halkın kurtuluşu için aklında çizmiş olduğu bazı kararlar ve yöntemler vardı.

Ancak bunları yerine getirebilmek için bazı rütbeler gerekmekteydi. Mustafa Kemal’in 9. Ordu müfettişliğine atandıktan sonra kendisini kafesi açılmış bir kuş gibi hissetmesinin nedenleri; savaşın içerisinde  yer almaktan büyük mutluluk duyması olabilir. 

Ders Kitabı Sayfa Aramaları:

,,https://www forumsayfacevaplari com/8-sinif-inkilap-tarihi-kitabi-sayfa-56-57-cevaplari-dersdestek-yayincilik html,
Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

8. Sınıf İnkılap Tarihi Kitabı Sayfa 56-57 Cevapları Dersdestek Yayıncılık

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Atatürk her zaman düşüncede değil de ahlakıyla ve ilkesi olan bağlılığı ile vatanına duymuş olduğu sevgisiyle çok iyi bir lider ve kurucu olmuştur. Mustafa Kemal Atatürk her zaman Türk milletinin bağımsızlığını kazanması gerektiğini kahraman bir millet olduğunu ve en güzellerini en iyilerine sahip olması gerektiğini ifade etmiştir Mustafa Kemal Atatürk'ün emekleri oldukça fazladır Türk milleti de tüm zorlukları mücadelelere rağmen birbirini etkileyerek el ele vererek mücadele vermiş ve her zaman emekleriyle ülkelerini yeniden kurtarmayı başarmış bir millet olarak bilinmektedir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!