8. Sınıf Matematik Kitabı 171-172-173-174. Sayfa Cevapları Kök-e Yayıncılık


Matematik Öğretmeni

İçindekiler

8. Sınıf Matematik Ders Kitabı Doğrusal İlişki İçeren Gerçek Hayat Durumları Cevapları Sayfa 171, 172, 173, 174


Doğrusal İlişki İçeren Gerçek Hayat Durumları Soruları ve Cevapları


8. Sınıf Matematik Kök-e Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 174 Cevapları

Öğrendiklerimizi Uygulayalım


1. Bir araç, saatte 80 km hızla gidiyor. 1 saatte 80 km, 2 saatte 160 km, 3 saatte 240 km, 4 saatte 320 km, 5 saatte 400 km yol alıyor. Bu duruma uygun doğru grafiğini çizerek doğrunun denklemini yazınız.Cevap : Grafiğimiz yol-zaman grafiği olmalıdır. Örneğin y ekenimizde yol, x eksenimizde ise zaman değerleri olsun. Alınan yol miktarına oranla zaman miktarına aynı oranda arttığına göre grafiğimiz aşağıdaki gibi olur.


2. Bir evde sıcak su, şofben ve güneş enerjisi ile sağlanmaktadır. Aralık, ocak ve şubat aylarında sadece şofben kullanılmaktadır. Güneş enerjisi deposunda 60 L su olduğuna göre kış aylarında deponun durumunu gösteren grafiği çizerek doğrunun denklemini yazınız.


Cevap :


3. Bir taksinin taksimetresi açılış ücreti olarak 3 TL ile başlamakta ve ücret, her kilometrede 2 TL artmaktadır. Alınan yol ile ödenen ücret arasındaki ilişkinin denklemini yazınız. Bu durumla ilgili bir tablo oluşturarak taksinin hareketinden itibaren 6 km yol alana kadar ödenecek ücreti bulunuz. Tabloya göre denklemin grafiği çiziniz.


Cevap :

“8. Sınıf Matematik Kök-e Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 174 Cevapları”


4. Yağız Türkçeyi etkili kullanan bir yazar olmak istiyor. Bunun için her gün 50 sayfa kitap okuyor. Yağız’ın bir haftada okuduğu sayfa sayısı ile ilgili aşağıdaki tabloyu doldurunuz. Tablodaki verileri gösteren doğru denklemini yazarak grafiğini çiziniz


Cevap :

“8. Sınıf Matematik Kitabı 171-172-173-174. Sayfa Cevapları Kök-e Yayıncılık”


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

8. Sınıf Matematik Kitabı 171-172-173-174. Sayfa Cevapları Kök-e Yayıncılık

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Üçgenlerle ve açılarla ilgili merak ettiğiniz ve öğrenmek istediğiniz tüm konuları ve soruları bu sayfada bulabilirsiniz bu sayfadaki eğitici ve güzel bilgilerle aklınıza takılan matematik konularını hızlı ve pratik bir şekilde çözersiniz matematikte aklınıza takılan veya zorlandığınız bir konu varsa buradan öğrenebilirsiniz Forum sayfa sitesi ailesinin verdiği bilgilerle ödevinizi yapmalarını çok kolay olduğunu görebilirsiniz ben her zaman matematik dersimi bu sayfada bakarak yapıyorum matematikte eğitici ve güzel yazıları abone olduğumdan beri ders kitapları cevaplarını her zaman çok pratik bir şekilde yapabiliyorum.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!