Ders Notları

Acaba vücudunuz nelerden meydana gelir?

7. Sınıf Fen Bilimleri Bir orman, ağaçlardan; bir futbol takımı, oyunculardan; bir duvar, tuğlalardan oluşur. Acaba vücudunuz nelerden meydana gelir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Bir orman, ağaçlardan; bir futbol takımı, oyunculardan; bir duvar, tuğlalardan oluşur. Acaba vücudunuz nelerden meydana gelir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: İnsan vücudunun ana yapısı hücrelerden meydana gelmektedir. Hücrelerimiz çoğalarak dokuları, dokular çoğalarak organları, organlar da, yaptıkları görevler bakımından sistemleri oluşturur ve vücudumuz bu şekilde çalışır.


Bir orman, ağaçlardan; bir futbol takımı, oyunculardan; bir duvar, tuğlalardan oluşur. Acaba vücudunuz nelerden meydana gelir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: İnsan vücudunun en küçük yapı taşının ismi hücredir. Vücudumuzda en temel birim budur. Hücreler çoğalarak dokuları, dokular çoğalarak organları, organlar da sistemleri oluşturur. Böylece insan vücudu meydana gelir. Bu mükemmel insan yapısı insanı hayran bırakıyor. Mükemmel şekilde yaratılmış olan insan vücudu aynı zamanda akıl ile beraber buluşunca insanoğlu en değerli varlık oluyor.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. İnsan vücudunun yapısı tamamıyla hücrelerden meydana gelmektedir. Hücreler sayesinde vücudumuzda bulunan birçok sistem ve kas kemik gibi yapılarımız meydana gelir. Bir insanın vücut yapısı ve şekli hücrelerinden ve genetik yapılarının farklılığıyla ve özellikleri ile meydana gelmektedir. Vücudumuzda bulunan hücrelerin yapısı sayesinde insan olma ve vücudumuzu tamamlayanÖzelliklere sahibiz. Hayvanlar ve bitkiler de birbirlerini özelliklerini tamamlayan hücrelere sahipler.

     

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.