Acaba yaşadığımız ortamları çok fazla aydınlatırsak ne olur? | Forum Sayfa Cevapları

Acaba yaşadığımız ortamları çok fazla aydınlatırsak ne olur?


Fen Bilimleri Öğretmeni

4. Sınıf Fen Bilimleri Acaba yaşadığımız ortamları çok fazla aydınlatırsak ne olur? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Acaba yaşadığımız ortamları çok fazla aydınlatırsak ne olur? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Günümüzde ön plana çıkan ve bizleri tehdit eden konulardan biri çevre kirliliğidir. Çevre kirliliğinin için de hava kirliliği, su kirliliği ve ışık kirliliği görülmektedir. Işık kirliliği yapılan hatalı ışıklandırma, gereksiz ışık kullanma, kullanmamız gereken ışık miktarından fazla kullanmamız neden olmaktadır.


Acaba yaşadığımız ortamları çok fazla aydınlatırsak ne olur? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Son zamanlarda ön plana çıkan konulardan biri de çevre kirliliğinin artmasıdır. Çevre kirliliğini, hava kirliliği, su kirliliği ve ışık kirliliği oluşturmaktadır.  Işık kirliliğinin asıl nedeni teknolojinin gelişmesi ile yapılan hatalı ışıklandırmalardır. Teknolojinin gelişmesi ışık kaynağının artmasına sebep olmuştur. İnsanlar bilinçsiz bir şekilde kaynakları çok kullanmaktadır. Bu çok kullanımda bizlere zarar vermektedir. Soruya gelecek olursak yaşadığımız ortamda çok fazla ışık kullandığımız zaman ışık kirliliği yapmış oluruz. Gerekli olacak şekilde ışık kaynağını kullanmalıyız. Böylece oluşabilecek ışık kirliliğini az da olsa önleyebiliriz. Ayrıca toplu kullandığımız alanlara yapılan hatalı ışıklandırmadan dolayı da bu kirlilik ortaya çıkmaktadır. Bunların önüne geçilmesi için oranın sorumlu kişisi halletmesi gerekmektedir.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Acaba yaşadığımız ortamları çok fazla aydınlatırsak ne olur?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak