Ders Notları

Acaba yıllar sonra hava yine bu kadar temiz, sular bu kadar coşkulu, balıkçıların oltaları balık dolu olur mu?

4. Sınıf Fen Bilimleri Acaba yıllar sonra hava yine bu kadar temiz, sular bu kadar coşkulu, balıkçıların oltaları balık dolu olur mu? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Çevreye attığımız atıkları yeniden kontrol altına alabilirsek yakın bir gelecekte değil belki ama 100 yıl sonra Dünyamız yeniden eski haline dönebilir
Atıkları değerlendirmeye öğrendiğimiz zaman insanların çok atma alışkanlıkları değiştirildiği zaman insanların doğayı sevmesi doğaya uyumlu yaşam çevrelerinin oluşturulması ile belki sular yeniden coşkun akacak balıkçılar yeniden ortalarını dolduracaktır. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    İnsanlar çevreye bu kadar şiddetli bir şekilde kirletmeye devam ederse ve denizlerimiz çeviremez kirlenmeye devam ederse Doğal ortamlar zarar görürse elbette ki ileride denizlerde yüzen balıkları veya çevremizde görmüş olduğumuz hayvanları yaşanılabilir temiz ortamlara ya da kullanmış olduğunuz doğal kaynakların ne kadar kısıtlandığını ve zarar gördüğünü gözlemleyebiliriz. Çünkü çevreyi kirleten insanoğlu sayesinde Doğal ortamlar hayvanlar ve bitkiler CD şekilde zarar görmektedir denizlerimiz hızlı bir şekilde üretilmektedir doğal kaynaklarımız bensiz bir şekilde kullanıldığı için tükenmekle karşı karşıya kalmaktadır eğer bunlara dikkat etmezsek ve çevreye duyarlı davranışlarda bulunması kilerde gelecek nesillere bu gibi kaynaklardan sıkıntılı bir şekilde kullandıklarını görebiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.