Ders Notları

Acıkmamız ile enerji arasında nasıl bir ilişki olabilir? Acıktığımızda ne yapıyoruz?

4. Sınıf Fen Bilimleri Acıkmamız ile enerji arasında nasıl bir ilişki olabilir? Acıktığımızda ne yapıyoruz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Acıkmamız ile enerji arasında nasıl bir ilişki olabilir? Acıktığımızda ne yapıyoruz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Acıkmamız ile enerji arasında doğrusal bir ilişki vardır. Bir insan enerji ihtiyacı olduğunda besin arayışına girer. Bu besin arayışına ise acıkmamız olarak ifade edilmektedir.


Acıkmamız ile enerji arasında nasıl bir ilişki olabilir? Acıktığımızda ne yapıyoruz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

İnsanlar hayatlarının devamı için enerjiye ihtiyaç duymaktadır. İhtiyaç duydukları enerjiyi besinlerden elde etmektedirler.

İşte bu nedenle acıkmamızla beraber canlılar besinleri yiyerek enerji elde ettiklerini ifade edebiliriz. Acıkmamız ile enerji arasında doğrusal bir ilişki vardır. İnsanlar enerji elde etmek için acıkır ve besinler yerler.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Acıkmam ızla enerjimizin bitmesi ve besinlere ihtiyaç duyduğumuz un belirtisi olur. Bir insan yaşamak için ve enerjiye sahip olabilmek için doğada bulunan yiyecek ve içecekleri tüketir. Sağlıklı bir insan almış olduğu vitaminleri ve besin değerlerini dikkat ederek sağlıklı beslenmiş olur. Ayrıca sağlıklı bir birey vücuduna almış olduğu besinlerin yeterince olmasına dikkat ederek yaşamını sürdürebilir. Çok fazla yağlı veya besin değeri düşük karbonhidrat oranı yüksek etmediği zaman enerjisi hemen bitmez ve hemen acıkmaz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.