Açlık sorunu ile etkili bir mücadele için neler yapılabilir?


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Açlık sorunu ile etkili bir mücadele için neler yapılabilir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Açlık sorunu ile etkili bir mücadele için neler yapılabilir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Raporlara göre özellikle Afrika ‘da birçok çocuk sağlıksız beslenme sebebi ile hastalıklarla karşı karşıya. Bu sorun ile ilgili etkin bir mücadele yapılabilmesi için insanlar arasında farkındalığın oluşturulması lazımdır. Derneklere destek verilmesi her insanın elinden geleni yaparak yardımda bulunması insanlık gereğidir.


Açlık sorunu ile etkili bir mücadele için neler yapılabilir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :  Açlık sorunu özellikle Doğu Afrika ülkelerinin en büyük sorunlarından bir tanesidir. Bu sorun ile ilgili etkin bir mücadele yapılabilmesi için insanlar arasında farkındalığın oluşturulması lazımdır. Derneklerin çoğaltılması gerek devlet tarafından gerekse de insanların ellerinden geldiği kadar az çok demeden yardımda bulunması lazımdır. Ancak bu şekilde yardımlaşma gerçekleşir. İnsanların empati kurarak ellerinden geleni az da olsa yapmaları durumunda büyük yardımlar meydana gelecektir.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Açlık sorunu ile etkili bir mücadele için neler yapılabilir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Günümüz dünyasında bir de açlık sorunu ile karşı karşıya kalmış bir çok ülke vardır. Bu ülkelerde ciddi açlık sorunları elbetteki ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirmektedir bu ülkeler çeşitli sorunlardan sıkıntılardan ve sömürgeler den dolayı kendi topraklarının işlemekte veya farklı demir su ve besin gibi temel ihtiyaçlara ulaşamamaktadır bunlar da elbette ki ciddi bulaşıcı hastalıkların açlıkla ilgili olan tüm sorunları beraberinde getirmektedir açlıkla ilgili sorunlarımızı çözmek için öncelikle birbirimize yardım etmenin ne kadar önemli olduğunu bilmeliyiz daha sonrası çeken bu insanlara nasıl yardım edebilir ve nasıl ulaşabileceğimiz in yollarını bulmalıyız elbetteki israf etmemek ve satın almış olduğunuz ürünleri yeterince ve dengeli bir şekilde kullanmak da israfın önüne geçebileceği gibi açtığında önüne geçmektedir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!