Ders Notları

Adaletin sağlanamadığı bir toplumda yaşayan insanlarda hangi duygular oluşabilir? Örneklerle açıklayınız.

4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Adaletin sağlanamadığı bir toplumda yaşayan insanlarda hangi duygular oluşabilir? Örneklerle açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Adaletin sağlanamadığı bir toplumda yaşayan insanlarda hangi duygular oluşabilir? Örneklerle açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Adaletin sağlanmadığı bir toplumda yaşayan insanların umutsuzluk sıkıntı zorluk kin nefret gibi kötü duygular içerisinde olacaklarını ifade edebiliriz.

Bu kötü duygular toplum içerisinde insanların ilişkilerini bozacağından dolayı zaman içerisinde toplum yapısı bozulacak ve bu da zaman içerisinde Devleti’nin yıkılmasına neden olacaktır.


Adaletin sağlanamadığı bir toplumda yaşayan insanlarda hangi duygular oluşabilir? Örneklerle açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Adaletin sağlanmadığı bir toplumda yaşayan insanlarda şu duygular oluşabilir;

  • Umutsuzluk
  • Üzüntü
  • Haset
  • Kin
  • Nefret
  • Karamsarlık

Gibi adaletin sağlanmadığı bir toplumda yaşayan insanlara verebileceğimiz duygulara örneklerdir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Adil insanların yaşadığı toplumlarda ve adaletin olduğu her ortamda elbette ki insanların güven duygusu oldukça fazladır birbirine karşı yaklaşımları ılımlı dır ve hoşgörülüdür ayrıca adaletli olmak saygıyı da beraberinde getirir adalete her şeyin başında gelir adil olan bir insanı her zaman güvenebilirsiniz emanetlerini emanet edebilirsiniz veya yalan söylemediğini den size ihanet etmeyeceğini den emin olabilirsiniz elbetteki adaletli bir insan ya da adil Bir toplumun içerisinde bulunan insanlar birbirine karşı her zaman saygındır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.