Ağaçlar hakkında neler biliyorsunuz? | Forum Sayfa Cevapları

Ağaçlar hakkında neler biliyorsunuz?


Türkçe Öğretmeni

4. Sınıf Türkçe Ağaçlar hakkında neler biliyorsunuz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Ağaçlar hakkında neler biliyorsunuz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :Ağaçlar, yaprakları, gövdeleri ve kökleri olan toprak üzerinde bulunan dünyanın akciğerleri olarak nitelendirilen ormanların temelini oluştururlar. Ağaçların sayesinde dünya nefes alır.


Ağaçlar hakkında neler biliyorsunuz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :Bir ağacın oluşması öncelikle toprağa düşen tohumun fide haline gelmesi fidenin bir yıl sonunda fidan haline gelmesi ile hücrelerinin çoğalması sonucu dal, yaprak, gövde ve kökleri meydana gelir. Her yıl ağacın dallarında ve köklerinde yeni sürgünler oluşur vede her yıl geçtiğinde gövde içerisinde bir halka oluşur.

Bu halkalar ağacın enine büyümesi ile oluşan odun tabakasıdır Yağışı bol aldığı yıllarda geniş bir halka kurak geçen yıllarda ise ince küçük bir halka meydan gelir. Bu sayede halkalardan ağaçların yaşı vede yıllar içerisinde kuraklık vede bol yağmur aldığını bu halkalardan öğrenebiliriz.

Bir ağaç kendi besinini doğrudan toprak ve havadan güneş ışığı vasıtasıyla üretir. Bu beslenme çeşidini bitkilerden ve ağaçlardan başka hiçbir canlı yapamaz. Yapraklardaki klorofil denilen yeşil madde sayesinde havanın karbondioksitinden güneş ışığı altında fotosentez denilen olay sonucunda, kendisi ve diğer canlılar için önemli olan bir besin meydana getirmiş olur.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Ağaçlar hakkında neler biliyorsunuz?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!