Ders Notları

“Aile bireylerimize, akrabalarımıza nasıl davranmalıyız?” sorusunun yanıtı hakkında arkadaşlarınızla konuşunuz.

4. Sınıf Türkçe “Aile bireylerimize, akrabalarımıza nasıl davranmalıyız?” sorusunun yanıtı hakkında arkadaşlarınızla konuşunuz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Aile bireylerimize ve akrabalarımıza sürekli olarak saygı ve sevgi çerçevesinde iyi davranmamız gerekir. Aile bu dünyada bizlere verilen en güzel hediyedir.
Aile büyüklerimizin yanına gittiğimizde veya yanımıza geldiklerinde durumlarını sormalı ve ellerini öpmeliyiz. Onları mutlu edecek davranışlar içerisinde olmalıyız. Bizlere verdikleri öğütleri alarak hayat içerisinde deneyim kazanmalıyız. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Aile büyüklerimize akrabalarımıza arkadaşlarımıza komşularımıza ve iletişim kurduğumuz herkese saygılı sevgili hoşgörülü ve yardımsever bir şekilde yaklaşmayı tercih etmeliyiz. Kötülükten her türlü zarardan uzak durarak iletişimimizi sağlamalıyız birbirimizi sevmeliyiz birbirimize karşı alımlı davranmalıyız birbirimize her zaman hoşgörü ve empati ile bir iletişim kurmalıyız birbirimize iyi davrandığımı zaman hayatımızın da daha güzel olduğunu görebiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.