Ders Notları

Aile büyüklerinizden birinin pişmanlık yaşadığı bir anısını defterinize yazınız.

4. Sınıf Türkçe Aile büyüklerinizden birinin pişmanlık yaşadığı bir anısını defterinize yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Aile büyüklerinizden birinin pişmanlık yaşadığı bir anısını defterinize yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Aile büyüklerimizin en büyük pişmanlıkları arasında geçmişte sürekli olarak çocuklarını yeteri kadar zaman ayır mamaları onlara sert bir şekilde davranmaları Aile büyüklerimizin geçmiş dönemlerde en büyük pişmanlıkları arasında yer aldığını söyleyebilirim.


Aile büyüklerinizden birinin pişmanlık yaşadığı bir anısını defterinize yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Aile Büyüklerimizden dedemle konuştuğum zaman en büyük pişmanlığı arasında kızlarını okula göndermemesi olarak kabul edilebilir.

Dedem geçmiş dönemlerde yalan imkansızlıklar ve kız çocuklarının okula gönderilmemesi gibi psikoloji etkisinde kaldığından dolayı kız çocuklarını okula göndermemiş ve onların eğitimini aksatmıştır.

Dedem şu anda keşke onları okula gönderseydin de ekmek bulamasaydın diyordu Çünkü kız çocukları daha zeki olarak birçok önemli mevkiye geldiği zaman ailesini ve onu gururlandıracak ağını yeni yeni öğrenmeye başladı.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Aile büyüklerimize pişman oldukları bir anınızı anlatın dediklerimizde genellikle çocuklukta fazla oyun oynamadık larını ve arkadaşlarıyla daha fazla zaman geçirmek istedikleri için pişman olduklarını söylerler. Eskiden çocuklara verilen sorumluluklar çok fazla olduğu için çocuklar yeterince arkadaşlarıyla zaman geçiremiyor lardı. Ayrıca büyüklerimizin çocukluk dönemlerinde istedikleri bir oyuncağı veya istedikleri bir elbiseyi alamadıkları zaman büyük bir pişmanlık ve üzüntü duyduklarını da ifade ederler.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.