Ders Notları

Aile büyüklerinizden bugün yaşadığınız şehre nereden ve hangi sebeple geldiğinizi öğrenerek verilen boşluğa yazarak arkadaşlarınızla paylaşınız.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Aile büyüklerinizden bugün yaşadığınız şehre nereden ve hangi sebeple geldiğinizi öğrenerek verilen boşluğa yazarak arkadaşlarınızla paylaşınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Aile büyüklerinizden bugün yaşadığınız şehre nereden ve hangi sebeple geldiğinizi öğrenerek verilen boşluğa yazarak arkadaşlarınızla paylaşınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Aile büyüklerinizden bugün yaşadığınız şehre köyden gelmişlerdir. İş olanakları ve eğitim olanakları için köyden yaşadığımız şehre gelmişlerdir.


Aile büyüklerinizden bugün yaşadığınız şehre nereden ve hangi sebeple geldiğinizi öğrenerek verilen boşluğa yazarak arkadaşlarınızla paylaşınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Aile büyüklerinizden bugün yaşadığınız şehre gelmesinin temel sebebi geçiş sıkıntılarından kurtularak daha iyi bir yaşam sürmek için köyden şehre geldiler. Ayrıca bizlerin daha iyi bir sağlık ve eğitim hizmeti alması için de köyden şehre göç etmelerinin sebepleri arasında yer aldığını ifade edebiliriz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Bulunduğumuz bölgeye aile büyüklerimizin göç etmesinin temel sebeplerinden biri köyde yaşamanın geçim sıkıntısı sebebiyle ve bu arada bulunan iş imkanlarının geçim kaygısıyla sebep olması sebebiyle göç ettiklerini söyleyebiliriz. Ayrıca aile büyüklerimiz daha konforlu ve daha rahat bir yaşam sürmek için ayrıca eğitim sağlık gibi birçok alanda büyük şehirlerin daha fazla iyi olduğu için bulundukları bölgelere göç ettikleri söylenebilir. Göçlerin sebebi genellikle insanların ve doğal nüfusun geçim sıkıntısından dolayı yapmış oldukları zorunlu göçler dir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.