Ders Notları

Aile büyüklerinizden yardım alarak teknolojinin faydaları ve zararlarını araştırınız.

2. Sınıf Türkçe Aile büyüklerinizden yardım alarak teknolojinin faydaları ve zararlarını araştırınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Aile büyüklerinizden yardım alarak teknolojinin faydaları ve zararlarını araştırınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: İnsanların hayatında teknoloji yararları olduğu gibi zararları da olduğunu biliyoruz.

Aile Büyüklerimizden Yardım alarak teknolojinin faydaları hakkında bizlerin iş yükünü azalttı kolay bir şekilde insanlarla ulaştığımız haberler hakkında bilgiler aldığımız kolay bir şekilde iletişimi sağladığımız kolay bir şekilde bir yerden bir yere gittiğimiz gibi birçok faydası olduğunu belirtmek lazım.

Ayrıca teknolojinin zararları konusunda bizlerin varolan sosyal hayatımızı olumsuz etkilediği radyoaktif ve baz istasyonları sonucunda beyin yapısını değiştirdi ve bizlere Kanser gibi hastalıklara neden olduğunu ifade etmek gerekir.


Aile büyüklerinizden yardım alarak teknolojinin faydaları ve zararlarını araştırınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Günümüzde yer alan teknoloji insanların günlük yaşantısını kolaylaştırması açısından sürekli olarak gelişen ve insanların rahat bir hayat yaşamasını sağlayan önemli buluşlara sahip olduğunu ifade edebiliriz.

Aile büyüklerimizin yardımı ile teknolojinin insanlar üzerinde var olan olumlu ve olumsuz davranışlarını maddeler halinde sizler için aşağıda paylaşalım.

Teknolojinin zararları

 • Insanların Asosyal olmasına neden olmaktadır.
 • Kişisel verilerin  başkaları tarafından Kopyalanmasına neden olur.
 • Insanların beden sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir.
 • Radyoaktif sinyallerle beraber insanların beyin yapısına zarar verir.
 • Göz ve duyu gibi organların zarar görmesine neden olur.

Teknolojinin yararları

 • Insanlar arasında kolay bir şekilde iletişim kurmamızı sağlar.
 • Ülke ve dünya Gündemi hakkında bilgimiz olur.
 • Kolay bir şekilde bir yerde bir yere gitmenizi sağlar.
 • Günlük hayat içerisinde var olan iş yükünün azalmasını sağlar.
 • Var olan araştırmaları kolay bir şekilde yapabiliriz.
 • Istek ve ihtiyaçlarımızın en hızlı şekilde gerçekleşmesini sağlar.
 • Hastalıklara kolay bir şekilde çözüm sağlanmasını kolaylaştırır.
 • Var olan bedensel sorunların kısmı olarak düzelmesi ne fayda sağlar.

 

İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. Merve dedi ki:

  Günümüz de hemen hemen her evde bulunan televizyonlar hem eylem maaşlı hep haber amaçlı hem de bilgilenme amacıyla kullanılmaktadır.televizyon çok fazla denildiği zaman belde gözlerde boyunda ciddi rahatsızlıklara sebep olabilir.

 2. Merve dedi ki:

  Teknolojinin olumlu ve olumsuz faydaları bulunuyor.evimizde kullandığımız günlük hayatımızda kullandığımız okulumuzda kullandığımız ve iletişimde ulaşımda kullandığımız birçok teknolojik eşya sayesinde hayatımız hem kolaylaşır hem de yapmak istediğiniz birçok olana hızlı bir şekilde yapabiliyoruz yalnız teknolojik ürünlerin olumlu etkileri gibi olumsuz etkileri de bulunuyor örneğin birçok elektronik eşyanın yaydığı radyasyon birçok riski de ortaya çıkarıyor. Örneğin bilgisayar televizyon gibi elektronik eşyaların önünde çok fazla zaman geçirmemiz ve onlara bağımlı hale gelmemiz bizi hem dış ortamdan uzaklaştırdı gibi mutsuz ve bağımlı bir insan haline getirmektedir

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.