Aile büyüklerinizden yardım alarak yardıma muhtaç yaşlılarla ilgili haberler okuyunuz. | Forum Sayfa Cevapları

Aile büyüklerinizden yardım alarak yardıma muhtaç yaşlılarla ilgili haberler okuyunuz.


Türkçe Öğretmeni

2. Sınıf Türkçe Aile büyüklerinizden yardım alarak yardıma muhtaç yaşlılarla ilgili haberler okuyunuz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Aile büyüklerinizden yardım alarak yardıma muhtaç yaşlılarla ilgili haberler okuyunuz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Okuduğum haber Ayvalık Belediyesi ‘ nde yaşayan iki yaşlı çifte aitti. Belediye ekipleri gelerek onların ihtiyaçlarını gideriyorlar.

Bu iki yaşlının oğulları vefat etmiş biri yatağa bağlı felç hastası diğeri ise bacaklarını kullanamıyor. Haftada bir ekipler tarafından bu yaşlıların ihtiyaçları gideriliyor.


Aile büyüklerinizden yardım alarak yardıma muhtaç yaşlılarla ilgili haberler okuyunuz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Yaşlılar bizim büyüklerimizdir. Onlar zamanında bizlere bakmış ve bizi büyütenlerdir. Bizlerde yaşlı olacağız . Bu yüzden yaşlılara hürmet etmeli ve onlar bakıma muhtaçlarsa ellerinden tutmalıyız. Böyle yaparsak bizde aciz duruma düştüğümüz zaman başkaları ellerimizden tutar ve bize yardım eder.

Okuduğum haberler;

  • Van’ ın Özalp ilçesinde kaymakamlık tarafından yaşlılar için bir proje düzenlendi. Bu proje sayesinde bakıma muhtaç yaşlılar tespit edilerek ziyaret ediliyor ve bakımları sağlanıyor. Yaşlılar kendilerine yardım edildiği ve evlerinin temizlendiği için çok mutlular.
  • Kahramanmaraş’ ta ”Okullar ailelerle buluşuyor” kapsamında lise öğrencileri yaşlı aileleri ziyaret ederek , onların ihtiyaçlarını gideriyor. Yapılması gereken rutin işleri yapıyor ve onlarla sohbet ederek destek oluyorlar.
  • Yaşlılık maaşı denilen maaş , 2020 yılında 671 liraya yükseldi. Eskiden üç ayda bir verilen bu maaş artık ayda bir veriliyor. Böylece bakıma muhtaç olan yaşlı kişiler bu paralarla sağlık gibi gereksinimlerini karşılıyorlar. Yaşlıların çok mutlu olduğu ve paranın her ayda verilmesi onları memnun ettiği söyleniyor.

 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Aile büyüklerinizden yardım alarak yardıma muhtaç yaşlılarla ilgili haberler okuyunuz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Çevremizdeki yaşlı akrabalarımızı komşularımız ve yaşlı aile büyüklerimiz bizim için çok kıymetli ve özeldir çünkü bu insanlar yaşlarına kadar bir çok emek vermiş ve çocuklarını büyütmek için birçok mücadeleden geçmişlerdir bir insan yaşlandığı zaman gücü eskisi gibi kalmaz maddi manevi desteğe ihtiyaç duyar. Bu sebeple bizlere düşen en güzel şey çevremizde bulunan yaşlıları kıracak rencide edecek söz ve davranışlardan uzak durmak Ayrıca onlara yardımlarda bulunmak ziyaretlere gitmek ve onlara hatırlamaktır
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak