Aile büyüklerinize bir sebzenin nasıl yetiştirildiğini sorarak bilgiler edininiz. | Forum Sayfa Cevapları

Aile büyüklerinize bir sebzenin nasıl yetiştirildiğini sorarak bilgiler edininiz.


Türkçe Öğretmeni

2. Sınıf Türkçe Aile büyüklerinize bir sebzenin nasıl yetiştirildiğini sorarak bilgiler edininiz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Aile büyüklerinize bir sebzenin nasıl yetiştirildiğini sorarak bilgiler edininiz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Aile büyüklerimize sorduğumuz zaman bir sebzenin yetiştirilmesi için ilk olarak bir saksının veya uygun olan bir bahçenin olması ardından toprağa tohumu veya Filiz’in dikilerek belli iklim koşullarının sağlanması ve su vererek bitkinin canlı kalmasını sağlamak Bitkinin yetişmesi ne sağlayacağını ifade ettiler.


Aile büyüklerinize bir sebzenin nasıl yetiştirildiğini sorarak bilgiler edininiz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Aile büyüklerimizin bilgisi dahilinde bir sebze yetiştirmek için uygun olan toprak yapısının ilk olarak sağlanması gerekir.

Bahçede veya saksıda uygun olan toprağın sağlanması ile beraber doğumun veya Filiz’in dikilerek Can suyunun verilmesi Güneş ihtiyacının karşılanarak bitkinin gelişimi sağlanır.

Ardından sebze  Cansu ile sürekli olarak desteklenmeli Güneş ihtiyacı ve gerekli iklim koşulları sağlanarak sebze meyve vermesi sağlanması gerekmektedir.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Aile büyüklerinize bir sebzenin nasıl yetiştirildiğini sorarak bilgiler edininiz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!