Aile büyüklerinizin çocukluklarında nasıl zaman geçirdiklerini, hangi oyunları oynayıp hangi çizgi filmleri izlediklerini arkadaşlarınıza anlatınız. | Forum Sayfa Cevapları

Aile büyüklerinizin çocukluklarında nasıl zaman geçirdiklerini, hangi oyunları oynayıp hangi çizgi filmleri izlediklerini arkadaşlarınıza anlatınız.


Türkçe Öğretmeni

Soru : Aile büyüklerinizin çocukluklarında nasıl zaman geçirdiklerini, hangi oyunları oynayıp hangi çizgi filmleri izlediklerini arkadaşlarınıza anlatınız. Büyüklerinizin çocukluk dönemleriyle kendinizinkini karşılaştırınız.


Cevap : Babamın çocukluklarında okuldan geldiği zaman önce öğretmeninin verdiği dersleri yapar, daha sonra annemden izin alarak sokağa çıkardık. Sokakta çember çevirmek veya arkadaşlarla birdirbir veya yakantop, kalabalıksak eğer saklambaç, futbol, dışarıda oyun bittiği zaman akşam üstleri tek kanal varmış, orada çizgifilm olarak taş devri, h-man, jetgiller ailesi, adams ailesi, karaşimşek, görevimiz tehlike gibi ailecek izledikleri diziler varmış.

Hafta sonları evde olduğu zamanlar 7’den 77’ye, adam olacak çocuk, susam sokağı  gibi çocuklara yönelik programları izlermiş. Bugün ise biz çocuklar arkadaşlarla oyun oynamayı bırakın dışarıya bile çok nadir çıkıyoruz, çünkü;biz oyunları tabletlerde, bilgisayarlarda veya oyun konsollarında oynuyoruz. Sosyal olarak arkadaşlarla etkileşimimiz okulların dışında neredeyss yok.İzlediğimiz çizgifilmlere gelince artık günümüzde sadece çocuklar için yayın yapan bir sürü çizgi film kanalları bulunmaktadır.

Bu çizgifilm kanalları kendilere özel yapılmış, çizgifilm programlarından oluşmaktadır. İstediğimiz saatte, istediğimiz anda paket yayınlarla desteklenen bu yeni tv anlayışı bize birçok kolaylığı sağlamaktadır. Sonuç olarak baktığımızda teknolojinin son yıllarda çok hızlı bir şekilde gelişmesi istediğimiz herşeye kolayca ulaşmamızı sağlarken arkadaşlarımızla bir araya gelmemizi ise bir bakıma engellemiş oluyor.

Babamın zamanında o arkadaşlarıyla dışarda oyunlar oynar, eğlenirken biz ise evde oturup herşeyi teknolojik aletler üzerinden zaman geçirmekteyiz. Buda bizi asosyal bir birey yapmış oluyor.


 Ödevini Bulamadıysan ARA

Aile büyüklerinizin çocukluklarında nasıl zaman geçirdiklerini, hangi oyunları oynayıp hangi çizgi filmleri izlediklerini arkadaşlarınıza anlatınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

error: Content is protected !!