Ders Notları

Aile içinde karar alınırken nelere dikkat edilmelidir?

2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Aile içinde karar alınırken nelere dikkat edilmelidir? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Aile içinde karar alınırken nelere dikkat edilmelidir?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Aile içinde karar alınırken herkesin görüş ve fikirleri alınmalıdır. Alınan kararların herkesin onaylaması ve fikirlerinin alınması gerekmektedir.


“Aile içinde karar alınırken nelere dikkat edilmelidir?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Aile içinde alınan kararlarda herkesin haberi olması gerekmektedir. Alınan kararlardan sonra herkes sorumluluklarını bilmeli ve alınan kararlara saygı duymalıdır. Ailemizde alınan kararlarda anne ve babamızın fikirleri her zaman çok önemlidir. Onların fikir ve düşünceleri daha mantıklı ve ailemiz için daha verimli olabilmektedir.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Aile içerisinde alınabilecek kararlar öncelikle herkesin Fikri alınarak yapılmalıdır daha sonra kararlar bizi ilgilendirse de ya da ilgilendirmezse bile o kararlar hakkında bilgi sahibimiz olmamız gerekir bir karar alacağı zaman ailemizde aile büyüklerimiz herkesin iyiliğini ve herkesin faydasını düşünür bu şekilde kararları alır her zaman aile büyüklerinin dayanışarak birçok konuda kararlarımızı alırız ailede demokratik ve bilgi sahibi bir şekilde kararlar almak aile içerisindeki dayanışmayı ve aile içerisindeki güzellikleri arttırır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.