Aile içinde karar alınırken nelere dikkat edilmelidir?


Hayat Bilgisi Öğretmeni

2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Aile içinde karar alınırken nelere dikkat edilmelidir? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Aile içinde karar alınırken nelere dikkat edilmelidir?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Aile içinde karar alınırken herkesin görüş ve fikirleri alınmalıdır. Alınan kararların herkesin onaylaması ve fikirlerinin alınması gerekmektedir.


“Aile içinde karar alınırken nelere dikkat edilmelidir?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Aile içinde alınan kararlarda herkesin haberi olması gerekmektedir. Alınan kararlardan sonra herkes sorumluluklarını bilmeli ve alınan kararlara saygı duymalıdır. Ailemizde alınan kararlarda anne ve babamızın fikirleri her zaman çok önemlidir. Onların fikir ve düşünceleri daha mantıklı ve ailemiz için daha verimli olabilmektedir. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Aile içinde karar alınırken nelere dikkat edilmelidir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Aile içerisinde alınabilecek kararlar öncelikle herkesin Fikri alınarak yapılmalıdır daha sonra kararlar bizi ilgilendirse de ya da ilgilendirmezse bile o kararlar hakkında bilgi sahibimiz olmamız gerekir bir karar alacağı zaman ailemizde aile büyüklerimiz herkesin iyiliğini ve herkesin faydasını düşünür bu şekilde kararları alır her zaman aile büyüklerinin dayanışarak birçok konuda kararlarımızı alırız ailede demokratik ve bilgi sahibi bir şekilde kararlar almak aile içerisindeki dayanışmayı ve aile içerisindeki güzellikleri arttırır.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!