Ailenizde ve çevrenizde bayramlar nasıl kutlanıyor? | Forum Sayfa Cevapları

Ailenizde ve çevrenizde bayramlar nasıl kutlanıyor?


Sosyal Bilgiler Öğretmeni

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ailenizde ve çevrenizde bayramlar nasıl kutlanıyor? Sorusunun Kısa ve Uzun Cevabı


Ailenizde ve çevrenizde bayramlar nasıl kutlanıyor? sorusunun kısa cevabı ;


Cevap : Ailemizde ve çevremizde bayramın her günü büyük annem ve büyük babamın evini ziyarete gideriz. Kuzenlerimle birlikte birçok oyun oynarız. Ailemizde birbirimize hediyeler veririz. gün boyu gülüp eğleniriz. Bayramın diğer günleri de akrabalarımızın evine gideriz. Aile ve çevremizde bayramlar böyle kutlanmaktadır.


Ailenizde ve çevrenizde bayramlar nasıl kutlanıyor? sorusunun uzun cevabı ;


Cevap : Ailemizde ve çevremizde sürekli olarak bayramlarımızı bir arada coşkulu bir şekilde kullanmaya özen göstermeliyiz. Bayram günlerinde ilk olarak ailemizin bayramını kutlar bir arada kahvaltımızı yaptıktan sonra komşularımız Akrabalarımız ve büyüklerimizle güzel bir bayram geçirmeye sürekli olarak özen gösteririz bayramlar ayrı olarak bizlerin bir arada güzel vakit geçirmesi kaynaşması sohbet etmesi ve dostluk ve akrabalık bağlarının gelişmesi açısından büyük bir önem arz etmektedir işte bu nedenle sürekli olarak bayramları bir arada geçirerek toplumsal dayanışma duygusunu ön plana çıkarmamız gerekmektedir.Aile ve çevremizde bayramlar böyle kutlanmaktadır.


 


Ailenizde ve çevrenizde bayramlar nasıl kutlanıyor?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...


Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 22 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Content is protected !!