Ders Notları

Ailenizden geçici bir süre bile olsa ayrılmak zorunda kaldınız mı? Ayrı kaldığınızda hissettiklerinizi anlatınız.

8. Sınıf Türkçe Ailenizden geçici bir süre bile olsa ayrılmak zorunda kaldınız mı? Ayrı kaldığınızda hissettiklerinizi anlatınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Ailenizden geçici bir süre bile olsa ayrılmak zorunda kaldınız mı? Ayrı kaldığınızda hissettiklerinizi anlatınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Evet. Ailemden geçici bir süre ayrı kaldım. Ailemle her ne kadar alışılagelmiş bir hayatım olduğunu sansamda , onlar olmadığı zaman kendimi yalnız ve eksik hissettim. Onlarsız daha rahat yapmayı planladığım işler önemsiz  ve yapmak istemediğim sorumluluk ve ev işleri bile bana güzel geldi. Onlara kavuşmak en büyük hayalim oldu.


Ailenizden geçici bir süre bile olsa ayrılmak zorunda kaldınız mı? Ayrı kaldığınızda hissettiklerinizi anlatınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Ailemden geçici bir süre ayrı kaldım. Ayrı kaldığım süre içerisinde onları ne kadar çok sevdiğimi ve hayatta beni,m için en büyük fedakarlıkları yapan insanların onlar olduğunu anladım. Ailemi aslında ne kadar sevdiğimi ve onlarla olmanın bana neler kazandırdığını anlamak için kısa bir müddet yetti de arttı.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Ailemiz, doğduğumuz ilk günden beri gözümüzü açtığımız ve sevgi ile büyüdüğümüz Ayrıca çok değer verdiğimiz anne ve babamızın bulunduğu kardeşlerimizin beraber yaşadığı bir ortamdır. Ailemizde küçük yaşta uzakta kaldığımız zaman eksiklerini hissedebiliriz. Çünkü ailenizle beraber yaşamak bizi mutlu ve huzurlu eder. Ailemize zaman geçirmek ailemizle beraber farklı etkinliklerde bulunmak ve ailenizle birlikte huzurlu aile ortamında bulunmak bizi mutlu eder ve geleceği aydınlık bakmamızı sağlar. Anne ve babamıza uzak kaldığımız zaman onları oldukça özleriz. Çünkü anne ve babalarımız bize karşılıksız seven kişilerdir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.