Ders Notları

Akra bin Habis isimli sahabinin çocuklarına davranışını onaylıyor musunuz, niçin?

8. Sınıf Din Kültürü Akra bin Habis isimli sahabinin çocuklarına davranışını onaylıyor musunuz, niçin? konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Akra bin Habis isimli sahabenin çocuklarına davranışını onaylamıyorum. Çünkü sevgi gösterilmelidir. Birçok psikolojik sorunlar altında geçirilen sevgisiz veya şiddet içeren çocukluk anıları vardır.
Çocuk sevilmeye değer olduğunu ve değerli olduğunu ilk büyüdüğü yer olan ailesinin yanında öğrenir. Bu yüzden çocuklara sevgimizi göstermekten çekinmemeliyiz. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir çocuk yetiştiği zaman hep büyüdüğü zaman çevresindeki insanlardan anne ve babasından onu büyütün insanlardan Sevgi gördüğün zaman sevgi ile büyür ve tüm duyguları aynı şekilde gelişir. Sevgim olmayan ortamda birçok sorun ortaya çıkabilirim sevgiyle büyüyen çocuk hayatı daha güzel bakar çocuklarımızı çok sevmek çocuklarımıza sevgi ile bakmak ve sevgide yaklaşmak onları daha sağlıklı bir geleceği olmasına işaret eder sevgiyle büyümüş olan bir çocukla elbette ki bütün duygularını tam bir şekilde tamamlar ve sevgi içerisinde hayatını sürdürür.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.