Ders Notları

Akrabaları bir arada tutan değerleri söyleyiniz.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Akrabaları bir arada tutan değerleri söyleyiniz. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Akrabaları bir arada tutan değerleri söyleyiniz.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Akrabaları bir arada tutan en önemli değer sevgi ve saygıdır. Sevgi ve saygı bizi akrabalarımız ile aramızda ki bağı kuvvetlendiren ve en önemli unsurdur.


“Akrabaları bir arada tutan değerleri söyleyiniz.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Akrabaları bir arada tutan ve aralarında ki bağı güçlendiren en önemli unsur kan bağı, sevgi ve saygıdır. Bu unsurlar akrabalık ilişkilerini her zaman güçlendirir ve ayakta tutar. Akrabalık ilişkilerinin sağlam olması çok önemlidir. Akrabalık ilişkileri güçlü olan aileler bir çok zorluğa göğüs gerebilirler. Bu sebeplerden dolayı akrabalarımız ile aramızı her zaman yakın ve güçlü tutmalıyız.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Akraba akrabalarımızı bir arada tutan en güzel manevi değerlerden birisi ise birbirimize karşı olan saygımız birbirimize karşı olan akraba bağlarımız ve birbirimize karşı olan yakınlığımız örnek olarak gösterilebilir. Akrabalarımıza karşı her zaman özenle ve dikkatli bir şekilde yaklaşmalı onlara saygı daha hürmette ve sevgi de eksiklik etmemeliyiz ayrıca onlara her zaman ziyaret etmeliyiz onlara küs olmamalıyız yardım zamanında onlara yardım etmeli ve yardım istemeliyiz bu bizim en temel hakkımızda ve birbirimizi bir arada tutan en güzel değerlerden biridir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.