Akrabalarınızla bir araya geldiğinizde neler yapıyorsunuz? Anlatınız.


Hayat Bilgisi Öğretmeni

2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Akrabalarınızla bir araya geldiğinizde neler yapıyorsunuz? Anlatınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Akrabalarınızla bir araya geldiğinizde neler yapıyorsunuz? Anlatınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Akrabalarım ile bir araya geldiğim zamanlar beraber sohbet eder ve çeşitli oyunlar oynarız. Ben kuzenlerimle bir araya geldiğim zaman saklambaç gibi oyunlar oynamayı çok severim.


“Akrabalarınızla bir araya geldiğinizde neler yapıyorsunuz? Anlatınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Akrabalarımız bizim evimize arada sırada gelirler. Akrabalarımız ile beraber yemekler yer içecekler içeriz. Akrabalarımız bizim en yakınlarımızdır. Bu  yüzden akrabalık ilişkilerimizi her zaman korumalıyız. Akrabalarımız ile birlikte çeşitli aktiviteler de yaparız. Mesela hafta sonları pikniğe ve denize yüzmeye gider eğleniriz. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Akrabalarınızla bir araya geldiğinizde neler yapıyorsunuz? Anlatınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Akrabalarımızla bir araya geldiğimiz zaman öncelikle akrabalarımızla sohbet ederiz akrabalarımızla genellikle sık sık ziyaretlerde bulunduğumuzu görebiliriz aile büyüklerimizi görmek bizi mutlu eder onlara çeşitli ikramlıklarda bulunuruz güzel bir şekilde ağırlamaya çalışırız bir misafir hoşnut bir şekilde bir evden gittiği zaman kültürel değerimiz olan misafirperverliği yaşatmış oluruz akrabalıkta ve akrabalık ilişkileri de Bizim gelenek ve görenek aralarımızda yer almaktadır.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!