Akustik ve yalıtım özelliklerini göz önüne aldığınızda salon tasarımının nasıl olması gerekir? İç mekânda yankıyı engellemek adına neler yapılabilir? | Forum Sayfa Cevapları

Akustik ve yalıtım özelliklerini göz önüne aldığınızda salon tasarımının nasıl olması gerekir? İç mekânda yankıyı engellemek adına neler yapılabilir?


Fen Bilimleri Öğretmeni

6. Sınıf Fen Bilimleri Akustik ve yalıtım özelliklerini göz önüne aldığınızda salon tasarımının nasıl olması gerekir? İç mekânda yankıyı engellemek adına neler yapılabilir? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Akustik ve yalıtım özelliklerini göz önüne aldığınızda salon tasarımının nasıl olması gerekir? İç mekânda yankıyı engellemek adına neler yapılabilir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Yalıtım malzemeleri akustik ses yalıtımı amacıyla kullanılacak malzemeler, akustik bez panelleri, hava boşluklu süngerler, kauçuklar, baz küpleri, baz trapleri gibi malzemeler kullanılır. Bu malzemelerin amacı mekanda oluşan yankı ve ekoy önlemek, sesin mekanda eşit şekilde dağılmasını sağlamaktır.


Akustik ve yalıtım özelliklerini göz önüne aldığınızda salon tasarımının nasıl olması gerekir? İç mekânda yankıyı engellemek adına neler yapılabilir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Kapalı mekanlarda yalıtım yapmak amacıyla tercih edilen birçok yalıtım malzemeleri bulunmaktadır. Bu yalıtım malzemeleri sayesinde kapalı mekanın akustik ses yalıtımı yapılmış olur.

Akustik yalıtım malzemeleri, akustik kumaş kaplı panel, akustik sünger, kauçuk halılar, renkli süngerler, baz küpleri, baz trip, bariyer ve pürüzlü yüzey gibi birçok yalıtım malzemesi kullanılır. Eğer sinemaya giderseniz, sinema duvarlarında kauçuk, pürüzlü yüzey tabanda ise hali döşeme gibi gözle fark edebileceğiniz yalıtım malzemelerini görürsünüz.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Akustik ve yalıtım özelliklerini göz önüne aldığınızda salon tasarımının nasıl olması gerekir? İç mekânda yankıyı engellemek adına neler yapılabilir?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak