Ders Notları

“Alçak gönüllülük” konusundaki düşüncelerinizi beden dilini etkili kullanmaya özen göstererek arkadaşlarınızla paylaşınız.

7. Sınıf Türkçe “Alçak gönüllülük” konusundaki düşüncelerinizi beden dilini etkili kullanmaya özen göstererek arkadaşlarınızla paylaşınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Alçak gönüllülük” konusundaki düşüncelerinizi beden dilini etkili kullanmaya özen göstererek arkadaşlarınızla paylaşınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Alçak gönüllü olma bizlere insanlarla iyi bir şekilde iletişim kurmamızı sağlayacağından dolayı insanlarla en iyi şekilde iyi geçinmenin en güzel örneklerinden bir tanesi olarak kabul edilmesi gerekir.

Alçak gönüllü olan kişiler insanlarla insanlarla iletişiminde sürekli olarak iyi niyetli olarak hayatlarına devam etmeleri onları çevresi ve insanlar tarafından sevilen kişiler haline getireceğini söyleyebiliriz.


“Alçak gönüllülük” konusundaki düşüncelerinizi beden dilini etkili kullanmaya özen göstererek arkadaşlarınızla paylaşınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Alçak gönüllülük arkadaşlarımız ailemiz arkadaşlarımız ailemiz çevremiz tarafından iyi bir şekilde anlaşılmamız ve kendimizi ifade etmemiz ve insanlarla iyi bir şekilde iletişim kurabilmemiz açısından önemli erdemlerin başında gelmektedir.

Hayatımızda ne kadar başarı elde edersek edelim alçakgönüllü bir şekilde bu başarıları tevazu içerisinde karşılamamız sürekli olarak diğer insanların da iyi niyetlerini kabul etmemiz onlar arasında iyi bir şekilde iletişim kurmamızı sağlayarak bizleri kişilik olarak başarıya götürebilecek en büyük erdemlerden bir tanesidir alçak gönüllülük.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Alçak gönüllü olmak hem kendimiz hem de karşımızdaki insanların ilişkilerimizde incitmeden pozitif yaklaşarak hoşgörülü bir şekilde yansıtmamızı ve yaşamamıza olanak sağlar. Alçak gönüllü bir insan çevresinde ahlaki ve erdemli davranışları simge’ler ve ifade eder. Alçak gönüllü olmak ve mütevazi olmak aşırıya kaçmayan lumlu davranan elindekiyle yetinen insanların genel kavramıdır. Alçak gönüllü bir insanla anlaşmak ve iletişim kurmak daha kolaydır. Çünkü bu insan hoşgörülü olacağından ve saygılı da bana Candan daha iyi ilişkiler kurabiliriz

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.