Alexander Graham Bell icadının günümüzde ulaştığı nokta için ne düşünüyor?


Türkçe Öğretmeni

7. Sınıf Türkçe Alexander Graham Bell icadının günümüzde ulaştığı nokta için ne düşünüyor? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Alexander Graham Bell icadının günümüzde ulaştığı nokta için ne düşünüyor? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Alexander Graham Bell günümüzdeki geldiği nokta bilsem imkansız derdi. Çünkü bugün telefonların yaptığı şeyler o zamanlar yeni bulunmuş.

Diğer icatlar ise fotoğraf makinesi gramofon Veya bir haber almak için gazete okumanız gerekiyordu Fakat bugün telefonunuz varsa yanınızda günlük olaylar öğrenebilir arkadaşınız da fotoğraf çeker sosyal medyaya atar okul çıkışı kulaklığınızı takar müzik dinler. Bir taraftan da oyun oynayabilirsiniz çok iyi bir gelişme bence.


Alexander Graham Bell icadının günümüzde ulaştığı nokta için ne düşünüyor? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Alexander Graham Bell’in icadı telefondur. Bugünkü kullandığımız telefondan çok daha farklıydı, amacı ilk başta uzaklardaki insanlarla iletişim kurmak haberleri daha kolay almak bir bakıma uzakları yakın etmekti.

Bugün kullandığımız noktaya gelindiğini bilse aklımı kaçırıyorum derdi. Galiba. Çünkü Düşünsenize o döneme göre telefon fotoğraf makinesi gibi fotoğraf çekebilecek çektiği fotoğrafı başka birisine gönderebilecek bilmek istediği bilgi Google’dan aratıp bulacak Kulaklığı takıp müzik dinleyecek parası kalmadığı zaman bir ATM nin yanına gidecek hesabındaki paradan biraz çekebilecek o dönemdeki bir insansın bunlar çok fazlaydı.

Hatta 20 yıl öncesine bile bunlar bayağı fazla geliyordu bugün akıllı telefonlar sizin yüzünüzü parmak izinizi tamamlayabiliyor. İstediğiniz sosyal medyada gezebiliyor fotoğraf çekebiliyor. Görüntülü konuşabiliyor müzik dinleyebiliyor internette sörf yapabiliyor vede canınız sıkıldığı zaman biraz zaman geçirmek için çıkarıp oyun oynayabiliyorsunuz cep telefonu Herkesin hayatı olmuş durumda yani.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Alexander Graham Bell icadının günümüzde ulaştığı nokta için ne düşünüyor?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Alexander Graham bell ne yapmış olduğu o dönemde telefonun icadı ve telefon yaptığı birçok işlevleri yani iletişim kurmak gibi temel bir işlevi gerçekleştirdiği gibi temel icatlar arasında yer alırdı. Günümüzde akıllı telefonların yaptığı işler ve iletişimin temel amacı olan akıllı telefonlar o zaman da farklı yöntemler de olsa da temel amacının bu olduğu söylenebilir araştırma konumuz olan bu konuyu araştırmak için güzel doğru anlaşılır bilgileri sizin sayenizde ulaşabildim sizlere çok teşekkür ederim oğlum sayfa sitesi aynısı sayesinde her zaman bilgiler inerek derslerimi yapıyorum.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!