Ders Notları

Allah’ın (c.c.) her şeyi bilip görmesi insanların davranışlarını ve insan ilişkilerini nasıl etkiler? Örneklerle açıklayınız.

5. Sınıf Din Kültürü Allah’ın (c.c.) her şeyi bilip görmesi insanların davranışlarını ve insan ilişkilerini nasıl etkiler? Örneklerle açıklayınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Yüce Allah Celle celalühü her şeyi bilip görmesi insanların davranışlarında olumlu etkiler yarattığını söyleyebiliriz. Çünkü her an Yüce Allah’ın onu gördüğünü bilen bir kişi güzel ahlaklı Güzel davranışlı doğru sözlü adaletli ve Allah’ın emir ve yasaklarına uyan bir davranış içerisinde olacaktır.
Bununla beraber inanan bir kişi çevresine ve ailesine kendisine güzel bir şekilde davranacak yaşam mutlu ve huzurlu bir şekilde devam edecektir. Kendisinden Emin ve bilgili olan Müslüman bu şekilde hem dünyasını güzelleştirecek hem de peygamberini ve yüce Allah’ı mutlu ederek ahirette güzel bir yer edilecektir. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Vallahi daha dün her şeyden haberdar olduğunu bilmekteyiz bu sebepten dolayı insanların davranışlarını ve etmesi gerekmektedir işlerinden geçen ve elleriyle kalpleriyle dilleri ile yaptığı tüm davranışlardan dolayı Allahu Teala d’nin haberi olduğunu bilmekteyiz bu sebepten dolayı güzel ahlaklı olmayı gıybet etmekten uzak durmayı büyük günahlardan ve zararlı alışkanlıklardan uzak kalmamız gerekmektedir çünkü Allahu Teala dedi her şeyi görüp bildiğini bilmekteyiz bu sebepten dolayı kendimizi kötülüklerden ve zararlar da uzak tutmalı iyiliğe güzelliğe İslam’a yönelmeliyiz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.