Ders Notları

Allah’ın (c.c.) insanlara peygamberler göndermesinin önemi ve faydası açısından sınıfınızda değerlendiriniz.

6. Sınıf Din Kültürü Allah’ın (c.c.) insanlara peygamberler göndermesinin önemi ve faydası açısından sınıfınızda değerlendiriniz. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Yukarıda yer alan ayetlerle birlikte biz insanların hüzün ve yanlışlıklar içerisinde olduğumuzu göstermektedir.
İnsanlara peygamberler göndermesinin önemi ve faydası açısında bizlerin hatalarımızın düzeltilmesi, doğru yola yönelmemiz ve Yüce Allah c.c. rızasını kazanmak için bizlere yol gösterici peygamberler gönderilmesi açısında büyük bir önemi göstermektedir. Sonuç olarak bizlerin kurtuluşa ermesi ve güzel bir dünya için, ahiret için insanlara peygamberler göndermesinin önemi ve faydası açısından çok büyük faydası ve önemi olduğunu söyleyebiliriz.



 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    İnsanlara emirleri ve Allah’ın buyruklarını anlatmak için tarihi boyunca gönderilmiş olan birçok peygamber vardır bu peygamberler insanlara cehaletten ve kötülükten alıkoymak iyiliğe güzelliğe aktarmak amacıyla gönderilmiştir Hz İbrahim Hz Adem Hz Yahya Hz Harun Hz Yakup Hz Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem gönderilmiş oldukları kabinleri iyilik güzellik anlatmak amacıyla göndermiş ve insanları cihaz ekleme bilgisizlikten uzak tutmak için Allah’ın emirlerine yöneltmek için gönderilmiş olan peygamberler olarak bilinmektedir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.