Allah’ın (c.c.) vahiy göndermesinin sebepleri nelerdir? Söyleyiniz.


Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Allah’ın (c.c.) vahiy göndermesinin sebepleri nelerdir? Söyleyiniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Allah’ın (c.c.) vahiy göndermesinin sebepleri nelerdir? Söyleyiniz. konusu ile ilgili kısaca bilgi ;


Cevap :

Yüce Allah Celle Celalühü vahiy göndermesinin temel sebebi insanların Allah’ın çizdiği yolda ilerlemesi Emir ve yasaklarına olması haram ve Haramı bildirmek amacıyla ve yapacakları ibadetler hakkında insanlara bilgi vermek amacıyla vahiy göndermiştir.


Allah’ın (c.c.) vahiy göndermesinin sebepleri nelerdir? Söyleyiniz. konusu hakkında uzun bilgi ;


Cevap :

Yüce Allah Celle Celalühü insanlara sözlerini iletmek amacıyla Cebrail Aleyhisselam aracılığıyla peygamberlere vahiy göndermiş peygamberlerin de bu vahiyleri insanlara ileterek Yüce Allah’ın emir ve yasaklarını bilmelerini tebliğ etmiştir.

Yüce Allah’ın Celle celaluhu göndermiş olduğu vahiy lerde peygamberlerin insanlara iletmesi insanların Allah’ın yolunda ilerlemesi gerektiğini Allah’ın emir ve yasaklarına uyması gerektiğini Allah’ın helal kıldığını yemeleri haram kıldıklarından ise uzak durmaları hakkında insanlara bilgi vermektedir.

Ayrıca  Gelen vahiyler içerisinde Yüce Allah Celle Celalühü insanlara öğüt ve uyarılarda bulunarak geçmiş helak olan Kavimler hakkında insanlara Bilgi vererek aynı yanlışlardan gitmemeleri hususunda bilgiler vermiştir.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Allah’ın (c.c.) vahiy göndermesinin sebepleri nelerdir? Söyleyiniz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Hale
Allahu Teala peygamberlere Cebrail aleyhisselamın vasıtasıyla birçok vahiy göndermiştir.Allahu Teala de peygamberler seçin bu peygamberlere vahiy göndermesinin tek sebebi o dönemde bulunan insanların azgınlıktan ve kötü yoldan çıkarak doğru yolu bulmaları için gönderildiğini söylemek mümkündür peygamberler s**** merhamet ve mücadele ile birçok insana doğru yola çekmeyi başarmıştır
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!