Ders Notları

Altı nokta körler derneği çalışma alanını ve faaliyetlerini yazınız.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Altı nokta körler derneği çalışma alanını ve faaliyetlerini yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Altı nokta körler derneği çalışma alanını ve faaliyetlerini yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:
Altı nokta körler derneği insanların bilinçlendirilmesi ve özel gerekli kişilerin haklarını savunma ve onlara eğitim, sağlık gibi bir konuda destek vermekte olan bir kuruluştur.
Toplumun içerisinde yer alan özel gereksimli kişilerin temel haklarını sağlamak için maddi ve mavi olarak yardımlarda bulunmaktadır.


Altı nokta körler derneği çalışma alanını ve faaliyetlerini yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:
Altı nokta körler derneği çalışma alanı : Toplumda özel gereksimli kişilerin topluma kazandırılması ve toplumda yer edilmesi için imkanları sağlamak gibi bir çalışma alanı vardır.
Altı nokta körler derneği  faaliyetleri :  Özel gereksimli kişilere eğitim, bakım, sağlık, maddi ve manevi destek sağlamak gibi faaliyetleri vardır.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Altı nokta Derneği elbette ki görme engelli yaşayan insanların genel yardımlarına eğitimini ve birçok alandaki sağlık istemlerine gerçekleştirmek amacıyla kurulmuş sivil toplum kuruluşu olarak bilinmektedir. İnsanlar hayatları boyunca çeşitli engellerle karşılaşabilirler bazen kalıcı olabilir elbette ki engelleri aşmak bizim elimizde den engelleri aşmak için birlik beraberlik içerisinde ve yardım çerçevesinde aşamayacağımız veya olmadığını bilmek yeterlidir.

  2. yusuf dedi ki:

    Çok güzel bir site ödevlerin anahtarı bir site

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.