“Ana İşsiz Kalınca” metnini kronolojik sıra ve mantık akışı içinde özetleyiniz.


Türkçe Öğretmeni

7. Sınıf Türkçe Kitabı “Ana İşsiz Kalınca” metnini kronolojik sıra ve mantık akışı içinde özetleyiniz. konusunu kısaca ele alacağız. 


““Ana İşsiz Kalınca” metnini kronolojik sıra ve mantık akışı içinde özetleyiniz.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Atıl’ın annesi ve babası çalışmak için Almanya’ya gitmiş ve daha sonra çocuklarını da yanlarına almaya karar vermişlerdir.

Atıl anne babasına kavuştuğundan dolayı sevinmiş ancak gittiği yer hiç de beklediği gibi olmamıştır.

Atıl ‘ ın annesi işten çıkarılmış ve bu yüzden morali çok bozuk ve günleri sıkılarak geçmektedir.

Atıl ise gittiği okula ve arkadaşlarına alışamamış dil bilmediği için ortama uyum sağlayamamıştı.

Atıl okula gitmemek için her gün bahaneler uydurmaya ve köydeki hayatını ve arkadaşlarını çok özlemeye başlamıştı. Annesi de gurbetten sıkılmış ancak babasının istediği parayı elde etmek için girmeyeceğini anladıklarında çaresiz kalmışlardır.

Atıl köyden gelirken giymiş olduğu kıyafetleri görünce köyüne olan özlemi arttıkça artmış ancak elden birşey gelmediği için bağrına taş basmıştı. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

“Ana İşsiz Kalınca” metnini kronolojik sıra ve mantık akışı içinde özetleyiniz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
7 sınıf Türkçe ders kitabındaki ödevimizi yapmak için ve bu ödevden bilgi sahibi olmak için ya da ödevinizi çok uzun süre yerine kısa bir süre içerisinde doğru bir şekilde tamamlamak için yukarıdaki bilgi ve cevaplardan faydalanarak ödevinizi yapabileceğinizi söyleyebilirim buradaki ödev ve bilgiler çok güzel bu ide ödevlere baktığınız zaman tüm konuları iyi bir şekilde anlarsınız buradaki ödevi ve bilgiler sayesinde birçok konuyu hemen kavrarsınız ben her zaman Forum sayfa sitesine vermiş olduğu bilgi ve cevapları ödev yapıyor birçok konuyu bu sayfaya bakarak anlıyorum ödevlerimizi yapmak için falan sayfa sitesinden yardım alarak ödevlerinizi hemen tamamlayabilirsiniz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!