Ders Notları

“Anadolu insanının Millî Mücadele’de yaptıkları” konusunda yaratıcı konuşma tekniğini kullanarak bir konuşma yapınız.

6. Sınıf Türkçe “Anadolu insanının Millî Mücadele’de yaptıkları” konusunda yaratıcı konuşma tekniğini kullanarak bir konuşma yapınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


“Anadolu insanının Millî Mücadele’de yaptıkları” konusunda yaratıcı konuşma tekniğini kullanarak bir konuşma yapınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Anadolu insanların Milli Mücadele yaptıkları anlatılarak bitecek bir konu değildir. Anadolu insanları milli mücadele döneminde Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını elde etmesi için Elinde var olan her şeyi başlaması çocuklarına askeri göndermesi ve birçok konuda cepheye erzak taşıması silah taşıması gibi birçok konuda yardım ederek milli mücadelenin kazanılmasında Anadolu’daki insanların çok büyük bir etkisi olduğunu ifade edebiliriz.


“Anadolu insanının Millî Mücadele’de yaptıkları” konusunda yaratıcı konuşma tekniğini kullanarak bir konuşma yapınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Anadolu insanların Milli Mücadele yaptıkları tarih boyunca hatırlanacak ve Milli Mücadele’nin temellerini atarak ülkemizin bağımsız olmasında büyük yarar sağlayan Anadolu insanları olarak kabul edilmesi gereken bir konudur.

Anadolu insanların milli mücadele döneminde cepheye silah taşıma ları insan gücü sağlamaları ve düşmana karşı yapmış oldukları direnişler ile beraber milli mücadelenin kazanılmasında büyük etti göstermiş bir insan topluluğu olarak kabul edilmesi gerekmektedir.


 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Tarih boyunca Anadolu insanının yapmış olduğu milli mücadeleler vatanına olan sevgisi sahip olduğu kültürel değerlere sahip çıkması ile bilinmesi Ayrıca birlik ve beraberlik içinde yardımlaşmayı çok sevmesi gibi temel konuları esas aldığını biliriz. Bunun bir örneği Kurtuluş Savaşı’nda yapılan milli mücadeledir. Kurtuluş savaşı zamanında dört bir yandan düşmanlarla sarılan vatan topraklarını birlik beraberlik çerçevesinde kadın erkek asker çocuk demeden bir olarak ve toplumsal ilişkiler içerisinde Kurtuluş savaşı kazanılmıştır.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.