Ders Notları

Anne karnına sığabilecek kadar küçükken nasıl oluyor da böyle hızlı bir şekilde büyüyebiliyoruz?

7. Sınıf Fen Bilimleri Kitabı Anne karnına sığabilecek kadar küçükken nasıl oluyor da böyle hızlı bir şekilde büyüyebiliyoruz? konusunu kısaca ele alacağız. 


“Anne karnına sığabilecek kadar küçükken nasıl oluyor da böyle hızlı bir şekilde büyüyebiliyoruz?” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Anne karnında sığacak kadar küçükken doğduğumuzdan itibaren vücudumuz gelişmeye ve büyüme kıkırdakları sayesinde kemiklerimiz hızla uzamaya ve büyümeye başlar. Bu büyüme yaşamın belirli bir zamana kadar devam eder ve kişinin boyu bu şekilde oluşur.


“Anne karnına sığabilecek kadar küçükken nasıl oluyor da böyle hızlı bir şekilde büyüyebiliyoruz?” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Kişinin belirli bir yaşa kadar büyüme kıkırdakları açıktır ve bu sayede insan almış olduğu besinler sayesinde sağlığı doğrultusunda uzamaya ve gelişmeye başlar.

En büyük gelişme çocuğun doğduğu andan bebeklik döneminde olsa da ergenlik döneminin belirli bir kısmına kadar büyüme devam eder ve kişinin vücut hatları ile boyu gibi kemik yapıları belirli olur.

Büyüme kıkırdakları belli bir zaman sonra kapandıktan sonra kişi artık büyümeye devam etmez ve yetişkin olmaya ondan sonra da yaşlanmaya doğru yol almaya başlar.

Vücudumuzda bulunan bu büyüme kıkırdakları ve canlılığın gerekliliği olan büyüme sayesinde gerek anne karnında gerekli doğduktan sonra belli bir yaşa kadar hızla  büyürüz.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Anne karnında olduğumuz günden itibaren büyüme sürecimiz başlar büyüme sürecimiz zaman zaman değişerek büyük bir şekilde gelişim sağlar anne karnında doğduktan sonra elbette ki gelişimimiz hızla çoğalır kıkırdakları basit kemiklerimiz ve vücudumuz olgunlaşmaya uzanmaya ve kilo almaya başlar bu sebepten dolayı büyümeye başlarız bebeklerdeki hızlı değişime ve hızlı büyümeyi görebiliriz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.