Anneler günü kompozisyon | Forum Sayfa Cevapları

Anneler günü kompozisyon


Türkçe Öğretmeni

Kompozisyonlar örneklerinde Anneler günü kompozisyon konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Anneler günü kompozisyon konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap :

Annemin Bebeği Olmak

Ben bir zamanlar minicik bir bebektim. Yedirmeseler yiyemez , kimse bakmayacak olsa öylece kalırdım.  Zamanla büyüdüm. Artık kendi ihtiyaçlarımı karşılıyor ve annemden ayrı bir takım işlerimi yapıyordum.

Zaman geçtikte kendi ayaklarım üzerinde durmaya ve ayrı bir birey olduğumu fark ettim. Hayatıma bir çok insan dahil oldu ve benimde bir yaşamım oldu.
Birçok sevgi kırıklık yaşadım . Bu hayatın bir parçasıydı . Döndüm , dolaştım.

Sonuç olarak bir baktım ki anneme her zaman ki gibi yine muhtaçtım. Yüreğime dokunan en samimi insan o . Büyüsemde annemin bebeği olmaktan çıkmadım ve yüreğinde ne kadar huzurlu olduğumu anladım.


Anneler günü kompozisyon konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Koşulsuz Sevgi

Koşulsuz sevilmek nasıl bir duygu? Daha anne karnındayken bizim telaşımızı yaşayan ve bizim için neşeyle hazırlık yapanın yüreğindeki duygu.

Bebekken ağladığımız zaman bizleri susturacak bir kolun olduğunu bilmek nasıl huzur vericiydi. Nede çabuk unutuyoruz değil mi ?!

Bazen sevilmediğimizi  ve değer görmediğimizi hissettiğimiz zaman aslında yanlış yere bakıyoruz olabilir mi? Kesinlikle olabilir. Bizi her zaman seven kucak annemiz vardır. Anne yüreğinde öyle bir merhamet vardır ki bu merhamet duygusu hayvanlara bile işlemiştir. Anne olan bir hayvan yavrusu için ne çabalar vermektedir.

Bizlerde annemize merhamet kapılarımızı açmalı ve anlaşamadığımız zamanlar da olsa onları incitmekten kaçınmalıyız. Yoksa hayatta mutluluğu yakalamak nasıl mümkün olur?


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Anneler günü kompozisyon

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak