Anneniz evde bir gün içinde neler yapıyor? | Forum Sayfa Cevapları

Anneniz evde bir gün içinde neler yapıyor?


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe Anneniz evde bir gün içinde neler yapıyor? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Anneniz evde bir gün içinde neler yapıyor? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Annem gün içerisinde erkenden kalkarak güne başlıyor. Bizlere kahvaltı hazırlıyor. Babam işe bizleri de okula gönderiyor. Daha sonra evde yapılacak bulaşık, .çamaşır, ütü gibi işleri hallediyor. Bazen televizyon veya müzik dinliyor. Bazen kitap okuyor, bazen de arkadaşları ile beraber toplanıp sohbet ediyor. Öğlen yemeği ve akşam yemeğini hazırlıyor. Ödevlerimde bana yardımcı oluyor. Bulaşık gibi işleri hallediyor ve uyuyor.


Anneniz evde bir gün içinde neler yapıyor? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Annem bence, ev içerisinde en çok çalışan kişi. Annem gün içerisinde her zaman hareket halinde. Bazen yorulup dinlese veya hastalansa bile o olmadan evlerin işi aksıyor. Annem evde herkes ile ayrı ayrı ilgilenen bir kahraman gibi . Bizlere sevdiklerimizi pişiriyor ve evin düzenini sağlıyor. Annem zamanının çoğunu bizlerin işlerin yolunda gitmesi ve ihtiyaçlarımızı gidermek için harcıyor. Bence bütün anneler bu kadar fedakar oldukları için çok değerli. Bizlere kahvaltı hazırlıyor. Babamı işe bizleri okula gönderiyor. Öğlen yemeği, akşam yemeği tatlı gibi ev işleri anneme ait. Annem bunları yapıyor, bulaşıkları yıkıyor. Çamaşırları yıkıyor, seriyor , katıyor ve ütü yapıyor. Bana ödevlerimde yardımcı oluyor. Beraber oyun oynuyoruz. Babamla da akşamları sohbet ediyor. Bazen televizyon izliyor. Bazen arkadaşlarına gidiyor veya arkadaşları bize geliyor. Beraber sohbet ediyorlar. Akşam yemeği bulaşık, ev toparlaması gibi işlerden sonra uyuyor.


 


Anneniz evde bir gün içinde neler yapıyor?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...


Konuya Bir Cevap Yazın
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 22 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Content is protected !!