Ders Notları

Ardından yağmurda bozulmayan ve kırılmayan bir şemsiyeyi tanıtan reklam metninizi yazınız.

6. Sınıf Türkçe Ardından yağmurda bozulmayan ve kırılmayan bir şemsiyeyi tanıtan reklam metninizi yazınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Yağmurdan Etkilenmeyen Şemsiye Geliyor
Sonunda yağmurda bozulmayan ve kırılmayan bir şemsiye geliyor. Bu şemsiyeyle insanlar rahat bir nefes alacak.
Sizlerde artık yağmurlu ve rüzgarlı havalarda şemsiyelerin kırılmasından ve açılmamasından sıkılmışsınızdır. Rüzgarlı havalarda kırık bir şemsiye yerine artık ıslanmayı tercih ettiğiniz günler geride kaldı. Çünkü artık  yağmurda bozulmayan ve kırılmayan bir şemsiye geliyor. Bu şemsiye hem rahat bir nefes alabilir hemde yağmurdan etkilenmeden yürüyebilirsiniz.


Ardından yağmurda bozulmayan ve kırılmayan bir şemsiyeyi tanıtan reklam metninizi yazınız.
“6. Sınıf Türkçe Kitabı Ata Yayıncılık Sayfa 140 Cevapları”

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Yağmur yağdığı zaman şemsiye büyük bir kurtarıcıdır yağmurdan ıslanmamak için şemsiye kullanırız okula gittiğimiz zaman bir yere gittiğimiz zaman yağmur yağdığı zaman şemsiye kullanmak oldukça elverişli bir iştir yalnız şemsiye kullandığımız zaman rüzgarlı havalarda şemsiyenin kırıldığını görebiliriz şemsiyenin dayanıklı olması elbette ki çeşitli bu rüzgarlardan daha güzel bir şekilde sağlam kalabileceğini görebiliriz yağmurlu havalarda olduğu zaman muhakkak şemsiyemizi yanımıza almalıyız.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.