Ders Notları

Arif Sağ hakkındaki duygu ve düşüncelerinizi açıklayan bir yazı yazınız.

4. Sınıf Türkçe Arif Sağ hakkındaki duygu ve düşüncelerinizi açıklayan bir yazı yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Arif Sağ hakkındaki duygu ve düşüncelerinizi açıklayan bir yazı yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap: Arif Sağ Türk halk müziği sanatçısı ve 18.dönem Ankara milletvekilimizin. 1945 yılında Erzurum un Aşkale ilçesi dallı köyünde dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlardan itibaren saz çalmaya başlamıştır. İstanbul’a gelir ve Nida tüfekçinin öğrencisi olur. 1960 ve 70 li yıllar arasında müzikte arayış dönemine girmiştir.

Bu dönemde toplumsal hareketlerden çok piyasadaki ve resmi kurumlardaki müzik uygulamalarına ağırlık vermiştir. 60 lı yılların Sonunda TRT de bağlama sanatçılığı yapmıştır. Çeşitli sanatçılara bağlaması ile eşlik etmiştir.


Arif Sağ hakkındaki duygu ve düşüncelerinizi açıklayan bir yazı yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap: Arif Sağ bir bağlama virtözüdür. Trt de 1960 lı yıllarda bağlama sanatçılığı yapmıştır. 1966 yılından itibaren Türk müziği devlet konservatuvarı itü de öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Arif Sağ birçok müzik dalında örneklemeler yapmış çalışmalarda bulunmuştur.

Sadece halk müziği değil aynı zamanda arabesk müziğinde içinde çalışmaları bulunmaktadır. Bağlama çalışmalarında diğer virtöz Orhan Gencebayla da ortaklığı vardır. İbrahim tatlıses in ayağında kundura albümündeki bağlamaları Orhan Gencebay ile Arif Sağ çalmaktadır. Halk müziği çalışmalarında ise Musa eroğlu ve muhlis akarsu ile birlikte yVuz topunda katılımı ile muhabbet seri albüm çalışmalarıda olmuştur. Ayrıca arif Sağ soyadı gibi sağ değil sol elle bağlama çalan birisidir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Türkçe ders kitabı mızda olan Arif sağ hakkında araştırma yaptığımız zaman sizin vermiş olduğunuz bilgilerden faydalandım. Araştırmak istediğim bir çok konuyu sizin sayfanızda bulabiliyorum. Vermiş olduğunuz bilgiler sayesinde ödevlerimi hızlı bir şekilde bitire biliyorum. Yalnız Türkçe dersleri değil bütün derslerimde başarılı bir şekilde ödevlerimi eksiksiz bir şekilde Ayrıca yapmama yardımcı oluyorsunuz. Derslerime destekçi ve yardımcı olduğunuz için size teşekkür ederim

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.