Ders Notları

Arıların insanlara örnek olabilecek davranışları üzerinde düşününüz.

7. Sınıf Türkçe Arıların insanlara örnek olabilecek davranışları üzerinde düşününüz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Arıların insanlara örnek olabilecek davranışları üzerinde düşününüz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Arıların insanlara örnek olabilecek davranışlar ; çalışkan olmaları, birlikte grup halinde çalışmaları, yorulmamaları ve üstüne düşen görevleri eksiksiz bir şekilde yapmaları örnek olacak davranışlar olarak gösterebiliriz.


Arıların insanlara örnek olabilecek davranışları üzerinde düşününüz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Arıların insanlara örnek olabilecek davranışlar ; aile yapıları, birlikte hareket etmeleri, grup halinde üstlerine düşen görevleri yerine getirmeleri, çalışkan olmaları, görevleri yaparken yorulmamaları, saldırlara karşı grup halinde karşı koymaları insanlara verilecek en güzel örnek davranışlardır.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Arılar ve karıncalar genellikle çalışkanlıkla adıyla bilinen hayvanlardır. Çalışan verimli insanlar ve aktif bir şekilde iş yapan insanları arilara benzetirler. Ayrıca Çalışkan öğrencileri benzetme amacıyla da arı sembolü kullanılmaktadır. Arılar bir arada yaşayan birbirleri ile birlikte planlı bir şekilde çalışan ve düzenli bir şekilde bal yapan kovanlarına bağlı olan hayvanlardır. Arılar çok hızlı bir şekilde çalışarak çiçeklerden polen toplar ve kovanlara götürdükleri polenlere bala çevirirler. Arılar oldukça Çalışkan hayvanlardır. Bu sebeple Çalışkan insanlara benzetme amacıyla arı gibi denilir.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.