Arkadaşlar, oyun oynarken nelere dikkat etmemiz gerekiyor? Arkadaşlarımıza nasıl davranmalıyız? | Forum Sayfa Cevapları

Arkadaşlar, oyun oynarken nelere dikkat etmemiz gerekiyor? Arkadaşlarımıza nasıl davranmalıyız?


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe Arkadaşlar, oyun oynarken nelere dikkat etmemiz gerekiyor? Arkadaşlarımıza nasıl davranmalıyız? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Arkadaşlar, oyun oynarken nelere dikkat etmemiz gerekiyor? Arkadaşlarımıza nasıl davranmalıyız? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Oyun oynarken kurallara ve hile yapmamaya dikkat etmemiz gerekiyor. Arkadaşlarımıza sözle veya elle zarar vermeden güzelce oynamak ve insanlarında düşüncelerine saygı duyarak hareket etmeliyiz.


Arkadaşlar, oyun oynarken nelere dikkat etmemiz gerekiyor? Arkadaşlarımıza nasıl davranmalıyız? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Çocuklar gelişim sürecini oyunla devam ettirir ve tamamlar. Her çocuk onun için oyun oynamaya ve arkadaş olmaya ihtiyaç duyar. Arkadaşlarımızla beraber vakit geçirmek hem sıkılmamamız hem de arkadaş çevremizin daha iyi olması için bize yardım eder.

Bu oyunlarda dikkat edilmesi gereken ise insanları incitmeden, kırmadan , oyunun kurallarına dikkat ederek oynamak ve hile gibi kötü ahlaklardan uzak durmaktır. Her oyunun kendine göre kuralları ve oynama şekli vardır. Oyunu bozmadan ve kurallara dikkat ederek dikkatli bir şekilde oynamalıyız. Kazansakta karşıdaki insanla dalga geçmemeliyiz. Kaybedince de oyunu bozmaya veya insanları rahatsız edecek davranışlardan uzak durmalıyız.

Bu şekilde oynar ve güzel bir arkadaşlık süreci geçirirsek herkes bizimle oynamak ve bizle arkadaşlık kurmak ister. Ancak bizler kazanınca insanları rencide eder, kaybedince de oyunu bozmaya çalışmak gibi kötü hareketlerde bulunursak kimse bizle oynamak ve arkadaş olmak istemez. Ailemiz ve arkadaşlarımızın ailesi de bizi sürekli kavga ettiğimiz bir ortama göndermek istemez. Bu yüzden sevgi ve saygı ile dikkatli bir şekilde oynamalı ve eğlenceli vakit geçirmeliyiz.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Arkadaşlar, oyun oynarken nelere dikkat etmemiz gerekiyor? Arkadaşlarımıza nasıl davranmalıyız?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 24 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Bebekkk
error: Kopya Yasak