Arkadaşlar, siz de Ramazan Bayramı’nda neler yaptığınızı söyleyiniz.


Hayat Bilgisi Öğretmeni

1. Sınıf Hayat Bilgisi Arkadaşlar, siz de Ramazan Bayramı’nda neler yaptığınızı söyleyiniz. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Arkadaşlar, siz de Ramazan Bayramı’nda neler yaptığınızı söyleyiniz. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Biz yani ailemle ben ramazan bayramında büyük anne ve büyük babamı ziyarete gidiyoruz. Orada kuzenlerim izle çok eğlenceli oyunlar oynarız.


Arkadaşlar, siz de Ramazan Bayramı’nda neler yaptığınızı söyleyiniz. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap : Ramazan bayramında ilk olarak namaza gideriz. Ardından evimize gelerek bayramlaşır ve güzel bir kahvaltı yaparız. Kahvaltı bittikten sonra; akrabalarımız ve komşularımız ile bayramlaşmaya çıkar şeker ve harçlıklar toplarız.


 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Arkadaşlar, siz de Ramazan Bayramı’nda neler yaptığınızı söyleyiniz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Merve
Ramazan Bayramı'nın birdiğer adı da çeker bayramıdır. Ramazan Bayramı'nda bir ay boyunca oruç tutarız her gün teravih namazı kılarız.Ramazan ayı boyunca zekat verir fitre çıkarır bolca ibadet ederiz ayrıca Ramazan Bayramı'nın son haftasında mübarek Kadir gecesi'nde kur'an-ı Kerim indirilmiştir kutsal kitabımız olan kur'an-ı Kerim bu ay boyunca çok fazla okunur ve hatimler yapılır Ramazan Bayramı'nda çocukları Yeni elbiseler alınır ve harçlıklar verilir ayrıca Ramazan Bayramı'nda büyüklerimizi ziyaret ederiz
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 15 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!