Arkadaşlarınıza benzediğinizi düşünüyor musunuz? Nedenini söyleyiniz.


Hayat Bilgisi Öğretmeni

2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Arkadaşlarınıza benzediğinizi düşünüyor musunuz? Nedenini söyleyiniz. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Arkadaşlarınıza benzediğinizi düşünüyor musunuz? Nedenini söyleyiniz.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Bence ben arkadaşlarıma bazı yönlerimle benziyorum bazı yönlerim ile benzemiyorum. Arkadaşlarım ile ortak yönlerim hepimizin oyun oynamayı seviyor olmamızdır. Farklı özelliklerimiz ise bu oyunları benim daha iyi oynuyor olmamdır.


“Arkadaşlarınıza benzediğinizi düşünüyor musunuz? Nedenini söyleyiniz.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

İnsanlar bir birlerinden farklı özelliklere sahip olduğu kadar benzer özelliklere de sahiptir. Benim arkadaşlarımla da farklı ve benzer özelliklerim vardır. Bazı arkadaşlarım ile göz ve saç rengim aynıdır bazıları ile farklıdır. Bunun temel sebebi her bireyin farklı özelliklere sahip olmasıdır. Farklı özelliklere sahip olduğumuz gibi benzer özelliklerimizin olması da mümkündür. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Arkadaşlarınıza benzediğinizi düşünüyor musunuz? Nedenini söyleyiniz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
2 sınıf hayat bilgisi ders kitabınızda yer alan bu dersimize baktığımız zaman arkadaşımız da benzeyip benzemediğimizi soran bu soruda arkadaşlarımızla hem benzer hem de farklı özelliklerimiz olduğunu görebiliriz bazen arkadaşlarımızla fiziksel özelliklerimiz benzeyebilir ya da çok fazla iyi anlaştığımız için davranışlarımızın ve ahlakımızın benzediğini görebiliriz. Bir insan arkadaşına benzeyebilir veya arkadaşından farklı birçok özelliği olabilir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!