Arkadaşlarınızla en çok hangi oyunları oynuyorsunuz? | Forum Sayfa Cevapları

Arkadaşlarınızla en çok hangi oyunları oynuyorsunuz?


Türkçe Öğretmeni

3. Sınıf Türkçe Arkadaşlarınızla en çok hangi oyunları oynuyorsunuz? konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Arkadaşlarınızla en çok hangi oyunları oynuyorsunuz? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap : Arkadaşlarımla beraber olmaktan büyük keyif alıyorum. Onlarla oynuyorum ve mutlu oluyorum. Arkadaşlarımla pat, isim şehir, kelime oyunları, bilgisayar oyunları, koşu yarışmaları, doktorculuk, evcilik, öğretmencilik, körebe, köşekapmaca, saklambaç, çizgi, ip atlama, kovalamaca, yakantop zeka oyunları, futbol, basketbol, tenis,  renk oyunları , puzzle gibi oyunlar oynuyorum.


Arkadaşlarınızla en çok hangi oyunları oynuyorsunuz? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap :

Oyun oynamak çok güzel. Her çocuk oyun oynamayı sever. Bende arkadaşlarımda oyun oynamayı çok severiz. Oyun oynadıkça neşeli zamanlar geçiririz. Böylece hem enerjimizi atmış  oluruz hemde kaslarımız gelişir. Zekamızı geliştirecek oyunlarda eğlenmenin yanında bizlere bir şeyler öğretir.

Bazı oyunlarda da yetenekli arkadaşlar bazen bu dallarda ilerlemek isterler . Mesela futbol veya basketbol oynayan arkadaşlar bazen bu meslekleri seçerler. Arkadaşlarımla beraber bazen kalabalık olarak bazen de iki kişi de olsa eğlenceli oyunlar buluyoruz.

Bu oyunlar sayesinde hem sıkılmıyoruz hem spor yapmış oluyoruz hemde arkadaşlarımızla beraber vakit geçirmiş oluyoruz. Aslında oynadığımız bir çok oyun var . Bu oyunlar hırsız polis, pat, isim şehir, bilgisayar oyunları, uzun eşek, arapsaçı, çelik çomak, Aslan kaç tazı tut, çatlak patlak, birdir bir, istop, doktorculuk, öğretmencilik, evcilik, ip atlama, çizgi oyunu, taso oyunu, araba yarışı gibi oyunlar oynuyorum. Bazı oyunlarda ödüller koyuyor ve o şekilde oynuyoruz. Bazende ödül olmadan oynuyoruz. Zaten ödül olsa da olmasa da arkadaşlarımla beraber vakit geçirmek çok eğlenceli ve güzel.


 


Ödevini Bulamadıysan ARA

Arkadaşlarınızla en çok hangi oyunları oynuyorsunuz?

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.
Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

  • 14 Kayıtlı Üye
  • Son Üye Mine
error: Kopya Yasak