Arkadaşlarınızla oynarken nelere dikkat etmelisiniz? Söyleyiniz.


Hayat Bilgisi Öğretmeni

2. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Arkadaşlarınızla oynarken nelere dikkat etmelisiniz? Söyleyiniz. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Arkadaşlarınızla oynarken nelere dikkat etmelisiniz? Söyleyiniz.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Arkadaşlarım ile oyun oynarken kurallara uymalıyız. Ben arkadaşlarımla oyun oynarken her zaman arkadaşlarıma saygılı olur ve onları üzecek oyundan soğutacak hareketlerden kaçınmalıyız.


“Arkadaşlarınızla oynarken nelere dikkat etmelisiniz? Söyleyiniz.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Arkadaşlarım ile oyun oynarken her zaman kurallara uymalı ve onları kırıp üzecek hareketlerden  kaçınmalıyız. Oyun oynarken her zaman eğlenmeli ve kurallara uymalıyız. Oyunlarda asıl amacın arkadaşlığımızın pekişmesi ve eğlenmektir. Eğlenerek oyun oynamak için kurallara uyarak oyunlar oynamalı ve arkadaşlarımıza saygı göstermeliyiz. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Arkadaşlarınızla oynarken nelere dikkat etmelisiniz? Söyleyiniz.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Arkadaşlarımla oyun oynadığım zaman öncelikle oyunlarımı kurallarına göre oynamaya dikkat ederim daha sonra oyunu oynayabileceğim güvenli alanlar tercih ederim oyunlar oynadığımız zaman arkadaşlarımız da Güzel zaman geçiririz bu sen sebepten dolayı kazansak da kaybetmezsek de arkadaşlarımıza karşı her zaman saygılı olmalıyız arkadaşlarımızla güzel zaman geçirmenin keyfine varmalıyız oyun oynarken kurallarına uyarak elbette ki oyunu güzel bir şekilde tamamlamalıyız oyun oynadığımız zaman arkadaşlarımızla birlikte çok mutlu oluruz her çocuğun oyun oynamaya hakkı vardır ve oyun oynayarak kendini geliştirir.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!