Arkadaşlık bağlarını güçlendiren olumlu davranışlar nelerdir? Yazınız.


Hayat Bilgisi Öğretmeni

3. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Arkadaşlık bağlarını güçlendiren olumlu davranışlar nelerdir? Yazınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Arkadaşlık bağlarını güçlendiren olumlu davranışlar nelerdir? Yazınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Arkadaşımızı sevmek, iyi ve kötü günlerinde yanında olmak, sözüne değer vermek, bize sır verdiği zaman başka hiç kimseye söylememek, onu üzecek ve kıracak davranışlardan uzak durmak.


“Arkadaşlık bağlarını güçlendiren olumlu davranışlar nelerdir? Yazınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Arkadaşlık bağlarımızı güçlendiren birçok olumlu davranış vardır.

Bu olduğunu davranışlar arkadaşlığımızla olan sevgimizi arttırır ve bizi birbirimize bağlar.

Arkadaşımızı çok sevmek, ona sevdiğimizi söylemek, bizden bir şey istediği zaman yapabilirsek yerine getirmek, fikirlerine saygı göstermek, iyi ve kötü zamanlarında onun yanında olmaya çalışmak, yardıma ihtiyacı olduğu zaman ona yardım etmek, bize sır verdiği zaman onu kimseye söylememek ve onu üzecek olan her türlü söz ve davranıştan uzak durmaktır.

Eğer bunları yaparsak arkadaşlık bağlarımız güçlenir ve birbirimizi çok severiz. 

Our Score

Ödevini Bulamadıysan ARA

Arkadaşlık bağlarını güçlendiren olumlu davranışlar nelerdir? Yazınız.

Konusu Hakkında Soru Sormak İster Misiniz ?
Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Ne Kadar Değerli Olduğunu Biliyor Musunuz ? Destek ve Yorumlarınız için Tıklayınız...
Tuğçe
Arkadaşlık bağlarında her zaman olumlu davranışlarımızı ve olumlu allah'ımız iyileştirir ve güçlendirir birbirimize karşı saygılı sevgili anlayışlı hoşgörülü yardımsever olmak olumlu davranışlarımızın bir görüşleri kesilir sağlıklı alışkanlıkları yapan olumsuz davranışlarda bulunan ve her zaman olumsuz davranışlarla karşısındaki ne olumsuz etkileyen bir kişi elbette ki bu sebepten dolayı arkadaşlık bağlarını koparabilir ve arkadaşlık bağlarında zarar görmüş olur.
Tuğçe
Bizlerin olumlu davranışları ve ahlaklı davranışları arkadaşlarımıza çok güzel bir şekilde etkiler çünkü arkadaş seçiminde dikkat etmemiz gereken en önemli unsurlardan biri arkadaşımızın ahlaklı ve terbiyeli olmasıdır bir arkadaşın olumlu davranışı ve güzel evet iki arkadaşlığı doğru bir şekilde güzel bir şekilde etkiler olumlu davranışları sayesinde bizler de olumlu davranışlarda bulunuruz eğer olumsuz davranışlarda bulunursa bizler de olumsuz davranışları yapabiliriz.
Konuya Bir Cevap Yazın.İsim bölümünü boş bırakabilirsiniz.

Önceki Ders Kitabı Sayfa Cevapları « Bir Sonraki Sayfa Cevapları Konusu »

    • 16 Kayıtlı Üye
    • Son Üye Mine
    error: Content is protected !!