Ders Notları

Arkadaşlık sürecinde hangi değerlere dikkat ediyorsunuz? Anlatınız.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Kitabı Arkadaşlık sürecinde hangi değerlere dikkat ediyorsunuz? Anlatınız. konusunu kısaca ele alacağız. 


“Arkadaşlık sürecinde hangi değerlere dikkat ediyorsunuz? Anlatınız.” ile ilgili kısa cevabı ;


Cevap :

Arkadaşlık sürecinde arkadaşımın iyi ve kötü hissettiğim zamanlarda  yanımda olup olmadığına, bir şey istediğim zaman bana elinden gelen bir şeyse yardım edip etmediğine dürüstlüğüne ve serumu tutup tutmadığını bana olan saygısına dikkat ederim


“Arkadaşlık sürecinde hangi değerlere dikkat ediyorsunuz? Anlatınız.” ile ilgili uzun cevabı ;


Cevap :

Arkadaşlık sürecinde arkadaşımın dürüst ve adil olması, elinden geldiği kadar iyi ve kötü günlerimde yanımda olması, bana değer vermesi ve saygı duyması benim için çok önemlidir.

Benim hakkımda diğer kişilerin yanında kötü konuşmaması beni sevip sayması ve fikirlerime saygı duyması da benim için önemlidir

Arkadaşlık sürecinde benim için önemli bir başka şey ise arkadaşımın beni olduğum gibi kabul etmesidir. Yaptığım hatalar da beni güzelce uyarması ve beni yanlış yapmaktan alıkoyması yine çok önemlidir.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Arkadaşlık sürecimizde her zaman birbirimize karşı duyarlı ve saygılı olmayı denemeliyiz bir arkadaş seçiminde her zaman dikkatli olmalıyız bizi zararlı alışkanlıkları araştıracak veya bizi kötü yola götürecek arkadaşlardan uzak durmalıyız arkadaşlarımız her zaman bize iyi güzeli önermelidir zor zamanımızda yanımızda olmalıdır yalnız sevinçli zamanlarımızda değil sıkıntıya düştüğümüz zaman sınırımızı paylaşabilirsek çıkan arkadaşlarımızın en iyi arkadaşlarımız olduğunu söyleyebiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.