Ders Notları

Aşı olmak neden önemlidir? Yazınız.

3. Sınıf Türkçe Aşı olmak neden önemlidir? Yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Aşı olmak neden önemlidir? Yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Aşı olmak hayatımızda bizleri birçok hastalığa karşı koruduğu ondan dolayı sağlığımız açısından büyük bir öneme sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bilim adamları tarafından yapılmış olan aşılar insanları birçok hastalığa karşı koruduğu gibi bu vücut direncini arttırmakta Ve bizlerin sağlıklı bir şekilde yaşamını sürdürmesini sağlamaktadır.


Aşı olmak neden önemlidir? Yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Aşı olma biz insanları var olan hastalıklardan korumasından dolayı bizlerin sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlamasından dolayı Önemli olan ilaç türlerinden bir tanesidir.

Günümüzde birçok aşı bilim adamları tarafından yapılmış olan deneyler sonucunda insanların hastalıklara karşı korumakta onları güçlü tutmakta ve birçok zararlı hastalıklara karşı önlem aldığından dolayı aşıların hayatımızda büyük bir önemi olduğunu ifade edebiliriz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Aşı olmak hastalıklardan korunmak ve hastalıkların salgın haline geldiği zaman salgını durdurmak amacıyla bulunmuş bilimsel bir ilaçtır. Eskiden binlerce insanın ölümüne sebep olan bulaşıcı hastalıkların günümüzde aşısı ve tedavisi vardır Ayrıca salgın hastalıklar söz konusu olduğu zaman bu salgın hastalıkları durduracak aşçılar hızda bulunmakta ve bu aşılarla insanlar tedavi olmaktadır aşılar bebekler çok küçükken vurulmaya başlandığı zaman onları daha sağlıklı ve bu gibi hastalıklardan koruyan temel bir mucizedir. Aşıları vurulan bir çocuk elbette hayatı boyunca karşılaşacağı birçok hastalığın önlemini almış olur bizlerde hastalandığımız zaman veya herhangi bir salgın hastalık söz konusu olduğu zaman muhakkak aşımızı olmalıyız.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.