Ders Notları

Atatürk inkılapları bir bütün olarak ele alındığında inkılapların yapılmasındaki temel gerekçelerin neler olduğunu açıklayınız.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Atatürk inkılapları bir bütün olarak ele alındığında inkılapların yapılmasındaki temel gerekçelerin neler olduğunu açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Atatürk inkılapları bir bütün olarak ele alındığında inkılapların yapılmasındaki temel gerekçelerin neler olduğunu açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Mustafa Kemal Atatürk tarafından yapılan devrimler Türk milletini diğer çağdaş medeniyetler düzeyine çıkartmak için yapılmış, devrimlerdir.


Atatürk inkılapları bir bütün olarak ele alındığında inkılapların yapılmasındaki temel gerekçelerin neler olduğunu açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Mustafa Kemal Atatürk tarafından yapılan ilke ve inkılaplar halk adına yapılmış. Türkiye Cumhuriyeti halkının daha modern daha çağdaş bir hayat biçimi içerisinde yaşamaları için dünya Toplumları içerisinde saygınlık elde edebilmeleri için yapılmış devrimlerdir.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Mustafa Kemal Atatürk’ün cumhuriyet ilan edildikten sonra ve Cumhuriyeti yönetim şekline getirdikten sonra ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine kısaltmış insanları eşit bir şekilde ayrımı yapmaksızın temel hak ve özgürlüklerden faydalanmaya yöneltmiş birçok hak ve özgürlükler sayesinde daha adaletli daha huzurlu daha yaşanılabilir ortamlarda yaşamışızdır. Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılapları arasındaki en önemli hedefi en önemli amaçlarından biri elbette ki daha yaşanılabilir daha Çağdaş daha eğitimli ca hayattan uzak bilgiye yönelen ve yeniliklere ayak uyduran sanayi ekonomi ticaret eğitim sağlık alanında kendini geliştirebilen bir topluma sahip olmamızın yanı sıra bağımsız yaşayan vatan topraklarını koruyabilen İstiklal marşı’nı bayrağını özgür bir şekilde göklerde dalgalandıran bir millete sahip olmamızı amaçlayan birçok amaç olduğunu söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.