Ders Notları

Atatürk’e olan sevginizi dile getiren bir mektup yazınız.

7. Sınıf Türkçe Atatürk’e olan sevginizi dile getiren bir mektup yazınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Atatürk’e olan sevginizi dile getiren bir mektup yazınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Mustafa Kemal Atatürk dünyada çocuklara bayram ilan eden ilk ve tek olan bir lider olarak gönlümüzde taht kurduğunu ifade ederek cümlelerimizle başlayabiliriz.

Çocuk Bayramı ile beraber sürekli olarak Ülkemizdeki ve dünyadaki çocuklar Çocuk Bayramı’nı kutlayarak da eğlenmekte ve bu bayramda eğlenceli bir şekilde hem Mustafa Kemal alınarak hem de gururlanarak sevinç içerisinde yaşamaktadır.


Atatürk’e olan sevginizi dile getiren bir mektup yazınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Mustafa Kemal Atatürk Türkiye Cumhuriyeti’nin kurabilmek için ve ülkemizde şgal içerisinde yer alan İşgalci Devletleri ilçemizden atmak için büyük mücadeleler vermiş ve hayatını hiçe sayarak birçok konferans ve mücadele ve savaşa katılarak ülkemizin bağımsızlığını ne kadar istediğini gösteren bir liderdir.

Kurtuluş mücadelesinde vermiş olduğu önemli kararlar ve önemli birliklerle beraber Mustafa Kemal Atatürk ülkemizin bağımsızlığını kazanmış ve bizlere bağımsız milli egemenliğe dayalı bir Cumhuriyet vererek Çağdaş medeniyetler düzeyine çıkarmamız için biz çocuklara emanet etmiştir.

Bizi düşman eline bırakmayan Mustafa Kemal Atatürk’e sevgimizi sunmalı ve sürekli olarak onu sevmeliyiz.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Mustafa Kemal Atatürk çocuk yaştan itibaren atanını çok seven askerlik döneminde vatanın bağımsızlığı ve özgürlüğü için mücadele eden Ayrıca Kurtuluş Savaşı’nın ilk adımını atarak Türk topraklarını Türk milletine yeniden kazandıran bize birçok yeniliği inkılabı Cumhuriyeti ve demokrasiyi getiren Türk tarihinin gelmiş geçmiş en başarılı ve en büyük komutanlarından biridir. Mustafa Kemal Atatürk öncelikle Türk toplumunun gençlerine ve gelecek olan yeni nesline armağan ettiği ve emanet olarak bıraktığı Cumhuriyeti korumak kollamak ve onu en iyi şekilde sürdürebilmek vatandaşlık vazifemizdir

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.