Ders Notları

Atatürk’le benzeşen yönlerinizi, örnekler vererek arkadaşlarınıza açıklayınız.

4. Sınıf Türkçe Atatürk’le benzeşen yönlerinizi, örnekler vererek arkadaşlarınıza açıklayınız.  konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.


Atatürk’le benzeşen yönlerinizi, örnekler vererek arkadaşlarınıza açıklayınız. konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;


Cevap:

Mustafa Kemal Atatürk’e benzeşen yönlerimizi ifade etmek gerekirse onun gibi çalışkan zeki ve olaylar karşısında ileri görüşlü olduğumu ifade edebilirim.


Atatürk’le benzeşen yönlerinizi, örnekler vererek arkadaşlarınıza açıklayınız. konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;


Cevap:

Mustafa Kemal Atatürk’ün ileri görüşlü Zeki bilime önem vermesi çalışkan olması derslerinde başarılı olması sanata önem vermesi gibi birçok özelliği yer almaktadır.

Mustafa Kemal Atatürk’le benzeşen yönlerimizi ifade etmek gerekirse onun gibi çalışkan onun gibi sanata önem veren onun gibi zeki ve yol gösterici olarak bilimi Seçen bir kişilik sahibi olduğumu söyleyebilirim.


 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Mustafa Kemal Atatürk’ün kişisel özelliklerini benzemek elbette ki her Türk vatandaşının hayalidir. Mustafa Kemal Atatürk vatanını çok seven başarılı Çalışkan yenilikleri Gören ve her zaman vatanı için kahramanca savaşan bir komutandı. Biz Türk gençliği olarak elbette ki onun bize bırakmış oldukları eserleri korumak ve bu eserlere sahip çıkarak gelinlikleri ayak uydurarak ülkemizi cumhuriyetle yönetilmesine destek vermek elbetteki ata’mıza benzeyecek en güzel yönümüzü temsil etmektedir. Mustafa Mustafa Kemal Atatürk’e benzeyen en güzel yönümüz elbetteki vatanına olan bağlılığımız ve vatan sevgimiz dir çünkü Türk toplumu her zaman vatanına bağlılığı ile bilinen milli mücadelede bunu gösteren bir toplumdur.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.