Ders Notları

Atatürk’ü görseydiniz ona neler söylemek isterdiniz? Yazınız.

1. Sınıf Türkçe Atatürk’ü görseydiniz ona neler söylemek isterdiniz? Yazınız. konusu kısaca hakkında bilgileri ele alacağız. 


Cevap :
Mustafa Kemal Atatürk’ü görseydim ona ilk olarak sarılarak özlemimi gidermek isterdim. Bizlere bu cennet vatanı verdiği, Cumhuriyeti bizlere armağan ettiği için çok teşekkür ederdim. Ayrıca bütün cihana karşı zorluklar içerisinde nasıl bizlere bağımsızlığımızı kazandırdığını sormak isterdim.



 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merve dedi ki:

    Mustafa Kemal Atatürk’ü görmek isteseydin öncelikle bu cennet vatanı düşmanlardan kurtarmasına başkomutanlık yaptığı için ayrıca Türkiye Cumhuriyeti devleti’ni kurarak biz derece atarım kadın serisi çıkar tamam seminerine hazırladığı için her zaman ona saygı ve sevgimi ifade edecek sözcüklerde bulurdum. Ayrıca biz çocuklara armağan ettiği 23 nisan’ı her sana büyük bir sevinçle kutlar Atatürk kimse kuruşla atarız ona bu bizim bayramımız armağan ettiği için çok teşekkür eder biz çocukların eğlenerek bağımsız bir şekilde yaşamış olduğun Türkçe kapaklarını ve bu bayrama hediye ettiği için oldukça teşekkür ederdim.

Bir cevap yazın

İsim yerine takma isim yazabilir veya hiç isim yazmayabilirsiniz.